10 Yıl Tedavi Gördüğü Hastane İçin Söz Yazıp Türkü Besteledi

10 Yıl Tedavi Gördüğü Hastane İçin Söz Yazıp Türkü Besteledi

Emekli öğretmen 61 yaşındaki Hilmi Özdemir, 10 yıldır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi için sazlı sözlü türkü yapıp seslendirdi.

Antalya'da Halk ozanı emekli öğretmen Hilmi Özdemir, yaşadığı çoklu sağlık sorunu nedeniyle yaklaşık 10 yıldır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi doktor ve sağlık çalışanları için 'Akdeniz Üniversitesi' adını verdiği türkü besteledi.

10 YILDIR TEDAVİ GÖRÜYOR

Halk ozanı Özdemir, yıllar önce yaşadığı rahatsızlığı nedeniyle Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne geldiğini ve Prof. Dr. Hasan Altunbaş ile tanıştığını söyledi. Özdemir, "Yaklaşık 10 yıldır kendisi tarafından tedavi ediliyorum. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde gördüğüm güler yüz, tatlı dil, sevecenlik ve candan ilişkiler, candan muamele beni çok etkiledi. Hastanenin dünya çapında ünü olduğunu da öğrendim. Bu nedenle Akdeniz Üniversitesi'ne bir güzelleme yapmayı düşündüm. Bu güzellemeyi de hocalarımın huzurunda rektörümüze, tüm hocalarımıza, hastane personeline, çaycısına kadar tüm çalışanlarına armağan ediyorum. Benden Akdeniz Üniversitesi'ne ve tıp camiasına armağan olsun" diye konuştu.

OZAN YAPRAK KIPIRDASA BESTE YAPAR

Ozanların bir yaprak kıpırdasa, o yaprak için beste yaptığını söyleyen Özdemir, "Akdeniz Üniversitesi için çalışmalarım devam edecek. Hatta doktorlarımıza ve sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddetten dolayı 'Utansın' diye bir eserim var. İlerde tüm eserlerimi farklı ortamlarda da dinleyicilerimle paylaşmak ve dinletmeyi istiyorum" dedi.

HEKİM- HASTA İLİŞKİSİNİN EN İYİ ÖRNEKLERİNDEN

Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Altunbaş, Hilmi Özdemir'in uzun süredir tedavi gören bir hasta olduğunu belirterek, "Kendisi hekim- hasta dayanışmasının en iyi örneklerinden. Uzun yıllardır tedavisini hiç aksatmadan devam ettirmekte ve oldukça da iyi sonuçlar aldığımız bir hastamız. Hastalığıyla ilgili tedavisi halen devam ediyor. Akdeniz Üniversitesi ile ilgili böyle bir eser yapması beni çok duygulandırdı. Teşekkür ediyoruz kendisine. Umarım devamı da gelir" diye konuştu.

EN İYİ HİZMETİN SUNULDUĞU OLMAK

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Gürpınar ise "Zor şartlarda gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanları olarak iyi bir hizmet vermeye çalışıyoruz. Ozanımızın da vesilesiyle tüm sağlık çalışanlarının tıp bayramlarını kutluyorum" dedi.

BİZİ İZLEMEYE DEVAM ETSİNLER

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Bülent Aydınlı, Erzurumlu olduğunu belirterek, aşık geleneğinin olduğu bir bölgenin insanı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Aydınlı, "Sanatçımıza bir kelime söylesek sanırım bir saat bunun üzerine çalıp söyler. Önce dolmak lazım ki sonra böyle taşabilesiniz. Akdeniz Üniversitesi'nden bu kadar güzel kelimelerle bahsetmesi bizim için de mutluluk. Bizi izlemeye devam etsinler. Hastanemize gelsinler onlara ne imkan varsa sunmaya hazırız" diye konuştu.

TÜRKÜNÜN SÖZLERİ

Hilmi Özdemir'in 'Akdeniz Üniversitesi' adını verdiği türkünün sözleri ise şöyle:

Hastalara şifa oldu

Akdeniz Üniversitesi

Dertlilere deva oldu

Akdeniz Üniversitesi

Glikoz, astım, hipofiz

Tedaviye geliriz biz

Dünyaya bıraktın bir iz

Akdeniz Üniversitesi

Yaz, kış çalışır hocalar

Onlarla diner acılar

Merhaba kardeş bacılar

Akdeniz Üniversitesi

Ozan Yeşilyurtlu burda

Yem olmadı kurda, kuşa

Yaşın altmış oldu şurda

Akdeniz Üniversitesi

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.