20 Çeşit Kuşu İçin Ofisinde 12 Metrekarelik Kafes Yaptırdı

20 Çeşit Kuşu İçin Ofisinde 12 Metrekarelik Kafes Yaptırdı

İş adamı 36 yaşındaki Muhammed Şahveli, yoğun iş temposu nedeniyle vakit ayıramadığı kuşlarına ofisine yaptırdığı özel kafeste bakıyor.

Gaziantep'te makina üreticisi Muhammed Şahveli, Mücahitler Mahallesi'ndeki çalışma ofisine 16 metrekarelik kuş kafesi yaptırdı. Şahveli, iş nedeniyle zaman ayıramadığı 20 tür kuşuna ofisinde bakıyor. Çocukluğundan bu yana kuşlara ve doğaya hayranlık duyduğunu belirten Şahveli, ofisine yaptırdığı dev kuş kafesiyle iş stresinden kurtulduğunu anlattı. Muhammed Şahveli, kafesteki kuşların doğal yaşamlarına en uygun şekilde barındığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Oldum olası doğayı seven birisiyim. Kuşları, kediyi, köpeği hayvanları seviyorum. İşin vermiş olduğu stres, bazen Ar-Ge’lerimizde bunalıyoruz. Biz de böyle doğayla iç içe olmak istedik, kuşların sesi bize huzur veriyor. Onun için ofisimizin içinde böyle bir doğal ortam yapmaya karar verdim. Kuşlar, oldukça geniş olan kafesin içinde çoğalıyor, yuva kuruyor. Onlarca kuşumuz var. Hepsi farklı türlerde içerisinde ispinoz, kanarya ve dokumacı kuşlar da var. Hepsinin kendine göre özellikleri var, yaradanın verdiği renklerle her birinden ayrı bir zevk alıyoruz. Kuşların bakımları zor olmuyor. Genelde kafes bakımı gibi değil de doğadaki yaşamları gibi hareket ediyoruz. Yalnızca yem ve sularını veriyoruz. Kuşlarımız kendini doğal ortamlarında nasıl hissediyorsa, yuva kurmaları nasılsa buna en uygun şekilde bakımlarını yapıyoruz. Ticari amaçlı kuş besleyenler kuluçka makineleri kullanıyorlar, farklı gıda takviyeleri veriyorlar. Bizler bunların hepsini karşı çıkıyoruz. Elimizden geldiği kadar doğal ortamlarına en uygun şekilde yaşamaların sağlıyoruz."

Ofisindeki doğal yaşamın olduğu kafese bukalemun ve yılan gibi hayvan türlerini de getirmek istediğini anlatan Şahveli, "Kafesimizin içerisine ileriki dönemlerde bukalemun, çeşitli zehirsiz küçük yılanlar getirmeyi planlıyorum. Kafes doğal yaşama uygun olduğu için farklı türdeki hayvanlarında burada çok rahat yaşayacaklarını düşünüyorum” dedi.

 

20 Çeşit Kuşu İçin Ofisinde 12 Metrekarelik Kafes Yaptırdı

20 Çeşit Kuşu İçin Ofisinde 12 Metrekarelik Kafes Yaptırdı

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.