ABD Hisse Senetleri Çakıldı

ABD Hisse Senetleri Çakıldı

Amerika Birleşik Devletleri hisse senetleri ticarette keskin düşüşlerin yaşanmasıyla yatırımcılar tarafından kısa bir süre içerisinde askıya alındı.

Bugün Amerika Birleşik Devletleri ekonomi üssünde küresel çapta önemli düşüşler yaşandı. 3 büyük ABD hisse senedi endeksi yüzde altının üzerinde düşüş gösterdi. Bunun üzerine ABD'de ilk 3 endeks işlem yapmak 15 dakika süre boyunca durduruldu. 15 dakika sonra alım satım işlemlerine devam edildiğinde ise hisse senetleri istikrar göstermeden düşmeye devam etti. ABD pazarlarında büyük şirketlerin Dow Jones endeksindeki düşüşler 100'de 7 den fazla düşüş gösteren petrol firmaları Chevron ve Exxon Mobil tarafından yönetildi. 

Amerika Pazarlarında Sert Düşüşler

Bugün sabah saatlerinden beri Amerika piyasalarında birçok sektörde önemli düşüşler görüldü. Nasdaq kompozitinde sabit disk üreticisi Western Digital % 11 ve Tesla %10 oranında geriledi. Petrol firmalarından olan Apache ve Maraton yağı, S&P 500 endeksini Bir önceki yıla göre %40 oranında düşürmüş oldu. Bugün petrol fiyatlarında ise 1991'de ilk Körfez Savaşı'nın başlangıcından bu yana %30 düşüş görülerek pazartesi sabah saatlerinde 31.4 dolara kadar geriledi. Seven Investment Management'in kurucu ortağı Justin Urquhart-Stewart Amerika Birleşik Devletleri piyasalarında uzun süredir görmediği önemli bir gerginliğin yaşandığını söyledi. Amerikalı yatırımcılar Suudi Arabistan ve Rusya'nın neler yapabileceğini ölçemedikleri için böyle büyük bir oranda hisse satışına devam edeceklerini düşünüyorlar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.