Açıklama Geldi: 9 günlük sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Açıklama Geldi: 9 günlük sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Ramazan Bayramı'nda 9 günlük sokağa çıkma yasağının gelip gelmeyeceği merak konusuyken bayrama kadar hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanacağı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı.

"9 GÜNLÜK YASAK GELEBİLİR"

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında Ramazan Bayramı'nı işaret ederek 9 günlük sokağa çıkma yasağı olabileceğine dikkat çekti.

Selvi, Cumartesi gününün arefe, pazar gününün de bayram olması dolayısıyla sokağa çıkma yasağının uygulanacağını belirterek şu soruyu sordu: "Ramazan Bayramı 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Cumartesi günü arife, pazar günü ise bayram olduğu için zaten sokağa çıkma yasağının kapsamında olacak. Ancak bu süreçte aydınlatılması gereken iki tarih var. Ramazan Bayramı’nın ikinci ve üçüncü günü de sokağa çıkma yasağı kapsamına alınıp 4 gün olarak uygulanacak mı? Ramazan Bayramı’nı da içine alacak şekilde, 23 Mayıs Cumartesi günü başlayıp 1 Haziran Pazartesi günü bitmek üzere 9 günlük sokağa çıkma yasağı söz konusu mu?" .

"PİYASALAR RAHAT OLSUN"

Selvi, Ramazan Bayramı'nda şehirlerarası seyahatlerin yapılmayacağını, 9 günlük sokağa çıkma yasağının da şu an gündemde olmadığına dikkat çekerek "Normalleşme takvimi pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında ele alınacak. Kontrollü bir normalleşme sürecine hazırlık yapılıyor. Ramazan Bayramı’nda da şehirlerarası seyahatler yapılamayacak. Ama bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağına şimdiden karar verilmeyecek. 18 Mayıs tarihinde yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısında bayramla ilgili süreç netleştirilecek. Piyasalar rahat olsun. İlk edindiğim bilgi, 9 günlük sokağa çıkma yasağının gündemde olmadığı yönünde. Eğer veriler iyi gelmeye devam ederse 4 gün dahi düşünülmeyebilir." ifadelerini kullandı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.