Acun Ilıcalı TV 8'i sattı! Sürpriz talip çıktı

Acun Ilıcalı TV 8'i sattı! Sürpriz talip çıktı

TV 8'i uzun bir süredir elinden çıkarmak için çalışmalar yapan Acun Ilıcalı, kanalını Medical Park Hastaneler Grubu'na satma kararı aldı.

Uzun süredir TV 8'i elden çıkarmak için görüşmeler yürüten Acun Ilıcalı sonunda isteğine ulaştı. Ilıcalı kanalını, Medical Park Hastaneler Grubu'na sattı.

TV 8’i MNG Holding’den 70 milyon dolara satın alan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı ekonomik olarak zor günler geçiriyor. Bu nedenle TV8'in sahibi ve yapımcı Ilıcalı bir süre önce Sekiz Medya Holding AŞ'deki hisselerinin bir kısmını Doğuş Yayın Grubu'na satmıştı.

Ancak ağır borç yükünden kurtulmak için atılan bu hamle de TV 8'in ekonomik açığını kapatmaya yetmedi.

AZERİ ŞİRKET İLE GÖRÜŞMELER YAPTI

Acun Ilıcalı’nın son dönemde Türkiye'ye medya yatırımı yapan Azerbaycan merkezli Global Medya Group A.Ş. ile görüştüğü konuşuluyordu.

Buna göre, Azeri iş adamları, bir ulusal kanal satın almak için kolları sıvadı. Global Medya Group A.Ş. yönetimi, Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu TV 8'i satın almak için görüşmeler yaptı. Acun Ilıcalı buna sıcak baksa da, Global Medya kanalının borç yükü nedeniyle satış görüşmeleri askıya alındı.

SÜPRÜZ TALİP HASTANELER GRUBUNDAN GELDİ

Azeri sermayesi ile görüşmeler kanalın borç yükü nedeniyle tıkanırken, Acun Ilıcalı’nın medyasına sürpriz bir sektörden talip çıktı. SuperHaber'in haberine göre, kanala talip olan Medical Park Hastaneler Grubu, Acun Ilıcalı’nın TV 8'deki hisselerinin tamamını satın almak konusunda ünlü televizyoncu ile anlaşma sağladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.