ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN YUMURTALIK’A AY YILDIZLI AYDINLATMA

ADANA BÜYÜKŞEHİR’DEN YUMURTALIK’A AY YILDIZLI AYDINLATMA

Yumurtalık Kız (Atlas) Kalesi’nde onarım ve aydınlatma çalışması yapıldı. Antik kalenin cephesine Türk Bayrağı’nın ay yıldız görseli yansıtıldı.

Turizm değerleri estetik hale getiriliyor;

Adana Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı  Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü’nce, Adana’nın simgeleriyle, tarihi ve turistik değerlerinin aydınlatılması çalışmaları sürüyor. Daha önce Demirköprü ve Taşköprü gibi önemli noktalarda aydınlatma çalışması gerçekleştiren Adana Büyükşehir Belediyesi, son olarak sahil ilçelerinden Yumurtalık’taki Antik Kız (Atlas) Kalesi’nde aydınlatma çalışması yaptı.

ANTİK KIZ KALESİ CEPHESİNE AY YILDIZ

İlçenin tarihi değerlerinin tanıtımına ve bölge turizminin gelişimine katkı koymak amacıyla gerçekleştirilen aydınlatma ve onarım çalışmaları sonucu, Antik Kız Kalesi’nin gece görümünü son derece estetik hale geldi. Özel aydınlatma ürünleriyle kale cephesine Türk Bayrağı’nın ay yıldızlı görseli yansıtıldı.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda gerçekleştirilen aydınlatma çalışmasında son teknoloji led ürünler kullanıldı. Böylece antik kalenin hem görsel açıdan cazip hale gelmesi, hem de enerji tasarrufu sağlandı. 

i.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.