Adana Türk Ocağından Azerbaycan'a Tam Destek

Adana Türk Ocağından Azerbaycan'a Tam Destek

Adana Türk Ocağı basın toplantısı düzenleyerek, Ermenistan'ın Azerbaycan'a saldırısına ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Ömer Volkan Çiçek ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı toplantıda, Ermenistan ve destekçileri kınanarak kardeş Azerbaycan'a destek açıklamasında bulunuldu.

Adana Türk Ocağının basın açıklaması:

Yüce Türk Milleti'ne!

Ermenistan adıyla kurulmuş olan, tüm var oluşunu Türk düşmanlığı üzerine oturtmuş bir kukla devlet, insanlık suçu işleyerek Azerbaycanlı soydaşlarımıza asker sivil demeden saldırmaktadır.

Bizler bu devleti 1915 olaylarından, Azerbaycan'a 1917 sonrası Rusya destekli saldırılarından, Hocalı katliamından, ASALA terör örgütü saldırılarından iyi tanırız. Geçmişi insanlık suçlarıyla dolu bu kukla terör devletinin bu suçları işlemeye 21. Yüzyılda da devam ettiğini üzüntüyle görmekteyiz.

Yüz yıl önce Adanamızda yapılan katliamların bugün bile izlerini taşımaktayız. Kozan'da fırınlarda diri diri yakılan, Yeşiloba'da bir çiftliğe hapsedilip ateşe verilen ecdadımızın acısı dün gibi içimizi sızlatmaktadır. Ülkemizin her karış toprağı bu ve benzeri Ermeni mezalimleriyle doludur.

Ne yazık ki Ermenistan bugün de kardeş Azerbaycan'a karşı bu insanlık suçlarını sürdürmektedir.

Tüm bu düşmanlıklarına rağmen Ermenistan'dan kaçak yollarla ülkemize gelerek çalışan yaklaşık yüz bin Ermeni göçmeni bulunmaktadır. Bu Ermeniler de sınır komşumuz olan birçok millet gibi Türk milletine sığınmıştır.

Türk milletinin bu hoşgörüsüne rağmen, Ermeni terör devleti tarafından 1992 yılında Hocalı'da 83'ü çocuk 106'sı kadın olmak kaydıyla toplam 613 Azerbaycan Türk'ü hunharca katledilmiştir. Yine Ermeni diasporası tarafından yönetilen ASALA terör örgütünün Türk diplomatlara gerçekleştirdiği suikastlar hafızalardaki yerini korumaktadır. 

Bugün hâlâ işgal altında olan Dağlık Karabağ bölgesi, Azerbaycan Türklüğünün kadim yurdudur. Bugüne kadar Ermenistan'ın mütecaviz saldırılarına karşın, Azerbaycan savunma durumunda iken, artık savunmadan saldırıya geçerek Türk topraklarını işgalden kurtarmasının vakti gelmiştir.

28 yıldır Karabağ'da yapılan katliamlara ve işgale seyirci kalan emperyalist güçlerin 21'inci yüzyılda hâlâ sessizliğini koruması bu kukla devletin arkasında kimlerin olduğunu ortaya koymaktadır.

Kardeş Azerbaycan'a yapılan hain saldırıyı Adana Türk Ocağı olarak şiddetle lanetliyoruz. Türk milleti olarak bu saldırı karşısında her koşulda bütün varlığımızla Can Azerbaycan'ın yanındayız.

Bakü Fatihi Nuri Paşa 102 yıl önce 15 Eylül 1918'de Ermeni Çeteleri ve Bolşevik birliklerinden Bakü'yü nasıl temizlediyse bugün de bir Nuri Paşa çıkacak ve Karabağ'ı Ermeni işgalinden kurtaracaktır.

Cani Ermenistan'ın Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan'ı Başbakanı Nikol Paşinyan'ı 28 yıldır sürdürdükleri işgale son vererek kadim Türk topraklarından çekilmeye ve derhal istifaya davet ediyoruz. Ermenistan saldırılarına tepki olarak da ülkemize kaçak yollarla giren 100 bin Ermeni'nin acilen sınır dışı edilmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti için Azerbaycan'ın önemini Ulu Önder Atatürk'ün "Azerbaycan'ın sevinci bizim sevincimiz; kederi bizim kederimizdir." sözüyle ifade etmek yerinde olacaktır. Bugün Azerbaycan ve Türkiye olarak "İki devlet bir millet!" anlayışıyla tüm dünyaya ilan ediyoruz ki: Karabağ Türk'tür, Türk kalacak.

Ömer Volkan Çiçek
Adana Türk Ocağı Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum