Adana Ülkü Ocakları'ndan Referandum Açıklaması

Adana Ülkü Ocakları'ndan Referandum Açıklaması

Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Soner DENİZ yaklaşan referandum oylaması sebebiyle, Eski İl ve İlçe Ocak Başkanları Referandum İstişare Toplantısı gerçekleştirdi.

Toplantıya Adana Ülkü Ocakları bünyesinde görev yapmış eski İl ve İlçe Ocak Başkanları, Ülkü Ocakları Adana İl Yönetimi ve mevcut İlçe Ocak Başkanlarının yanı sıra Milliyetçi Hareket Partisi Osmaniye Milletvekili Ruhi ERSOY, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı,aynı zamanda eski Ceyhan İlçe Ocak Başkanı Hüseyin SÖZLÜ’de katılım sağladı.Birlik ve beraberlik mesajları verilen toplantıda söz alan Soner DENİZ;

Anadolu üzerinde hayal kuran emperyalist devletler günümüze yaklaştıkça terör örgütlerini kullanarak ülkemizde iç karışıklıklar çıkartmak istemiş, milletimizi birbirine düşürmeye çalışmıştır. Son olarak FETÖ Terör Örgütünü kullanıp 15 Temmuz Darbe kalkışmasını gerçekleştirmiş, bu tarih ülkemiz için bir milat olmuş ve ülkemiz referandum sürecine girmiştir.

Ülkücü-Milliyetçi Hareketin Bilge Lideri Sn. Devlet BAHÇELİ, 15 Temmuz sürecini ve sonrasını yakından takip etmiş, Anayasa değişikliklerine bizzat müdahale ederek milli bir Anayasa yapılmasını sağlamıştır.

Bilge Liderimiz 16 Nisan'da yapılacak olan Referandum da "Millet için Evet, Devlet için Evet, Cumhuriyet için Evet, Türklüğün bekası için Evet" diyerek aziz milletimize yol göstermiştir. Bu durumdan nemalanmak isteyen iç ve dış mihraklar, ​ Milliyetçi Hareket Partisi ve onun kıymetli Genel Başkanı Sn. Devlet BAHÇELİ beyfendinin kişilik haklarına ve davasına olan bağlılığını alçakça eleştirme cüretine kapılmış, hadlerini aşmışlardır.

Bizler Ülkücü-Milliyetçi Hareketin bir neferi olarak, Cennet​ mekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ'in izinde, Bilge Liderimiz Devlet BAHÇELİ'nin emrindeyiz. Davamızın temelini oluşturan "LİDER-TEŞKİLAT-DOKTRİN" gereği liderimizin kararları bizler için emir niteliği taşımaktadır.

Ülkücü-Milliyetçi Hareketin Bilge Lideri Sayın Devlet BAHÇELİ beyfendinin ifade ettiği gibi; Mahkemelerin bağımsızlığını sağlamak için, Millî iradeyi daha iyi temsil edebilmek için, Meclisin denetim fonksiyonunu​ güçlendirmek için, Gençlerimizin önünü açmak için, Yasama, Yürütme ve Yargı arasındaki görev dağılımını daha da belirginleştirmek için, Gazi Meclisin yasama yetkisini güvence altına alıp onu daha etkinleştirmek için, Darbelere ve milli iradeyi engellemek isteyenlere karşı EVET diyeceğiz.

Ülkücü-Milliyetçi Hareket bu ülkenin teminatıdır. Bizler ise bu Vatanın sevdalısı Milletin hizmetkarıyız. Emperyalizmin ve kapitalizmin uşaklığını yapanlar bilmelidir ki; Mücadelemiz de hiç bir engel tanımayacağız.

Türkiye Cumhuriyetinin Vatanı bir, Bayrağı bir, Milleti bir, Dili birdir. Ülkenin bölünmez bütünlüğü ve üniter yapısı Milliyetçi Hareketin güvencesi altındadır. Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben diyerek vatan sevgisini ve milletine olan bağlılığını yaşam şekli haline getiren Bilge Liderimizin​ izinden yürümek onun öngörülerinden faydalanmak bizler için büyük bir onurdur.

Kıymetli Ülküdaşlarım konuşmamı Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ beyfendinin sözleriyle bitirmek istiyorum.
"Ülkücülük, her türlü haksızlığa karşı boyun eğmeyen, asil bir başkaldırı hareketidir. Mücadelemiz siyasi kazanç mücadelesi değil ahlak ve fazilet mücadelesidir. Unutmamalıyız ki bizlerin bu Ülke için yemini var, vazgeçilmez..."

Diyerek sözlerini bitirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.