Adı cinayete karışan ünlü isim kim?

Adı cinayete karışan ünlü isim kim?

Müge Anlı'nın sunuyla ATV ekranlarına gelen "Müge Anlı İle Tatlı Sert" programında açıklandı. Adı cinayete karışan ünlü isim kim? işte ayrıntılar::

Müge Anlı'nın sunuyla ATV ekranlarına gelen "Müge Anlı İle Tatlı Sert" programında 82 yaşındaki Asım Bayram’ın katil zanlılarından Murat Güneş'in daha önce işlediği cinayetle ilgili verdiği bilgilerle şoke etti. Güneş, geçmişte işlediği bir cinayeti 12 milyon dolar karşılığı ünlü bir ismin azmettirdiğini ileri sürdü.

Bir cinayete kurban giden ve Antalya Varsak bölgesinde cenazesi bulunan 82 yaşındaki Asım Bayram cinayetinin zanlılarından Murat Güneş'in FETÖ itirafı tartışmalara neden olmuştu. Murat Güneş'nin ifadesinde ortaya çıkan bilgiye göre, geçmişte işlediği bir cinayeti 10 milyon dolara ünlü bir isim azmettirdi.

ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı'nın sunduğu "Müge Anlı İle Tatlı Sert"programında 82 yaşındaki Asım Bayram’ın katil zanlılarından Murat Güneş'in daha önce işlediği cinayet ile ilgili verdiği bilgiler dikkat çekti. Murat Güneş daha önce işlediği cinayeti ünlü bir ismin azmettirdiğini ve 10 milyon dolara kiralık katil olarak görev aldığını belirtti. Asım Bayram’ın katil zanlısı Murat Güneş'in daha önce ifade verdiği savcının FETÖ ile bağlantısı olduğunu belirtmesiyle Asım Bayram cinayeti de çokça konuşulmaya başlandı.

"AZMETTİRİCİM TÜRKİYE'NİN ÇOK YAKINDAN TANIDIĞI ÜNLÜ BİRİ"

Canlı yayında Müge Anlı, Asım Bayram'ın katil zanlılarından Murat Güneş'in emniyete verdiği ifadeyi aktardı.

Müge Anlı, şunları söyledi:

"Gözaltındaki sorgulama sırasında Emniyet yetkilileri çok önemli bir bilgiye daha ulaştı. Şimdi bu bilginin içeriğini emniyetten almadım, çünkü bize de daha önce anlatmıştı.

Zanlı Murat daha önce de bir cinayetten cezaevinde yatmıştı. Hatta bizimle yaptığı röportajda 'Ben cinayet işledim hapisten çıktım ama artık bir oğlum var bir daha cezaevine girmek istemiyorum, suça bulaşmadım' demişti. Murat'a emniyet yetkilileri daha önce işlediği cinayet ile ilgili de birtakım sorular soruyorlar. Murat o cinayeti de anlatıyor ve diyor ki, 'Ben o cinayetin kiralık katiliydim. Bir azmettiricim vardı. Üstelik o cinayetin ardında tam 12 milyon yatıyor. Azmettiricim ise Türkiye'nin çok yakından tanıdığı çok ünlü biri.'"

"DAHA ÖNCEKİ SAVCI ŞU AN TUTUKLU"

Anlı, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: "Ben o kişiyi açıklayamayacağım, ancak sayın savcı iddianamesini açıkladığı zaman Türkiye çok uzun bir süre konuşacaktır diye düşünüyorum. O dönem yargının bir kısmını ele geçiren terörist güçler de vardı. Murat o dönemde savcıya anlattığını ama savcının bunu hasır altı ettiği iddiasında bulunmuş. Daha önceki savcı ise şu anda tutuklu"

3 TUTUKLAMA

Öte yandan, cesedi 8 parçaya ayrılmış halde bulunan 82 yaşındaki Asım Bayram’ı öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan M.G, M.Ö. ve M.S’nin ve diğer 6 şüphelinin ifade işlemleri tamamlandı.

Emniyet'teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan M.G, M.Ö. ve M.S. çıkarıldıkları nöbetçi mahkemece tutuklandı. Diğer 5 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bayram’ın gözaltına alınan dini nikahlı eşi Ferluge Karatug ise daha önce savcılık ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.