Ahmet Davutoğlu dümeni kırdı!

Ahmet Davutoğlu dümeni kırdı!

FETÖ'den yargılanan Sözcü'ye sahip çıkan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, solak medya Sözcü'nün tavrının her zaman net olduğunu belirterek “Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı.

Basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki kararlar verilmeli” dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet DavutoğluFETÖ'den yargılanan Sözcü'ye sahip çıktı.

Kanal İstanbul projesine karşı çıkan ve HDP’ye yeşil ışık yakan Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Sözcü davasıyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

Algı ağı Sözcü Gazetesi’nin yönetici ve yazarlarının 'FETÖ’ye karşı tutumunun son derece açık olduğunu ifade eden Davutoğlu, “Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki  kararlar verilmeli” dedi.

Başbakanlığım döneminde eleştirildim

Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlığı döneminde, Sözcü yazarları Emin Çölaşan ve Necati Doğru'nun kendisini eleştirdiğini, Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz'ın da eleştirel başlıklar kullandığını hatırlatan Davutoğlu, bir kez bile müdahalesi ya da yorumu olmadığını kaydetti.

Yargı kararlarını özgür bir biçimde vermeli

“Sözcü'nün yönetici ve yazarlarının FETÖ'ye karşı tutumu açıktır. Hukuki durumda bunlar dikkate alınmalı. Sözcü ve diğer basın kuruluşları hakkında objektif, hukuki kararlar verilmeli. Yargı, konjonktürden etkilenmemeli ve kararlarını özgür bir biçimde vermeli.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.