"AKP, ALMANYA'YA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"...!

"AKP, ALMANYA'YA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"...!

"AKP, ALMANYA'YA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, dış politikaya yönelik yaptığı yazılı değerlendirmede, Cumhurbaşkanlığı...

"AKP, ALMANYA'YA ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR"

MHP, Celal Adan, Almanya, Türkiye, telekulak, IŞİD, haberler

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, dış politikaya yönelik yaptığı yazılı değerlendirmede, Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde ve sonrasında Türkiye'nin sanal gündem ile meşgul edildiğini, alay konusu olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, hükümetin dış politikası için "Almanya'ya karşı hiçbir düzeyde güçlü tepki gösterilmemektedir. İçeride kendi milletine karşı aslan kesilenler, bu rezalet karşısında dut yemiş bülbül gibi susmaktadır." dedi. MHP’li Adan, "Almanya'nın Türkiye'yi yıllardır dinlediği tefrika edilirken, Hükümet ve AKP yöneticileri üç maymunu oynamaya devam etmektedirler. Almanya'ya karşı hiçbir düzeyde güçlü tepki gösterilmemektedir. İçeride kendi milletine karşı aslan kesilenler, bu rezalet karşısında dut yemiş bülbül gibi susmaktadır" ifadelerini kullandı. "HÜKÜMETİN NASIL BİR POLİTİKA İZLEDİĞİ BİLİNMİYOR" Adan, IŞİD terörünün Türkiyenin de içinde bulunduğu coğrafyayı kasıp kavurduğunu, hükümetin bu örgüte yönelik nasıl bir politika izlediğinin bilinmediğini dile getirdi. Irak'ta İŞİD'in vatandaşları ve Türk diplomatları rehin almasının üzerinden 77 gün geçtiğine işaret eden Adan, şunları dedi: "Bu konuda ağzından sadece 'gücümüzü kimse test edemez' cümlesinden başka bir şey duymadığımız Sayın Davutoğlu bu süre içinde ne yaptı? Irak'ta, Telafer'de, Kerkük'te, Gazze'de, Suriye'de, Libya'da 'test edilen' Dışişleri Bakanı Sayın Davutoğlu'nun sözüm ona derin stratejilerinin, gerçekte 'sığ hayaller' olduğu tecrübelerle ortaya çıkmıştır. Türkiye bu dönemde dış politikada sürekli kaybetmiştir. Sınırları kevgire dönmüş ve orta vadede ciddi sorunlarla karşılaşacağımız kesinleşmiştir. Diplomatlarımız serbest kalmadan, sınırlarımızda tam güvenlik sağlanmadan ve bunlara neden olanlardan hesap sorulmadan; Türk dış politikasının ve onun başındakilerin ciddiye alınması mümkün değildir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.