AKP'den Flaş Açıklama! Devlet Bahçeli Haklı

AKP'den Flaş Açıklama! Devlet Bahçeli Haklı

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ceza İndirimi teklifini geri çekmesinde haklı olduğunu söyledi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, Ceza İndirimi teklifini geri çektiğini söylemesi üzerine, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un konuyla ilgili açıklama yapmasından sonra ikinci açıklama AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, ”Sayın Bahçeli’nin şikayet ettiği konu, haklı bir şikayettir. Çünkü infaza ilişkin sizi o suçla ilişkili gibi birtakım spekülasyonlar yapılıyorsa, bu uygun değil.” dedi.

CEZA İNDİRİMİ TEKLİFİNİN GERİ ÇEKİLMESİ TARTIŞMASI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, ”Cumhur İttifakı çatısı altında tezat ve tersliklerin yaşanmaması, konunun istismar edilmemesi maksadıyla 24 Eylül 2018 tarihli kanun teklifimizi bugünden itibaren beklemeye aldığımızı önemle ifade etmek isterim” açıklaması üzerine AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ”Sayın Bahçeli’nin Cumhur İttifakı’na büyük destek vermektedir. Bu konularda MHP grubu ile de konuşarak bu işleri belirli bir noktaya getirmek, hatta daha geniş ittifaklarla çıkarmayı arzu ederiz.” demişti.

CUMHUR İTTİFAKI TARTIŞMALARDAN ETKİLENMEYECEK

Konuyla ilgili ikinci açıklama AKP Grup Başkanı Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, Ceza İndirimi teklifini geri çeken MHP ile Ak Parti arasında proplem yaşanıp yaşanmayacağına ilişkin BBC Türkçe’ye yaptığı açıklamada, ”Cumhur İttifakı bu tartışmalardan etkilenmeden devam edecek. Parti olarak infaz düzenlemesine ilişkin bir çalışma yürütülmekle birlikte henüz bir yasa teklifine dönüşmedi. İnfaz düzenlemesi, tek bir partinin kararıyla değil, en geniş konsensusla çıkarılması gerekir. Cumhur İttifakı ortağı olarak MHP’nin görüşü alınacaktır.” dedi.

SAYIN BAHÇELİ TEKLİFİ GERİ ÇEKMEKTE HAKLI

AKP Grup Başkanı Naci Bostancı, ”Bir taslak var elbette çalışıyoruz. Sayın Bahçeli’nin şikayet ettiği konu, haklı bir şikayettir. Çünkü infaza ilişkin sizi o suçla ilişkili gibi birtakım spekülasyonlar yapılıyorsa, bu uygun değil. O zaman yasama infaz konusunda hiçbir şey yapamayacak, yasamanın alanı değil gibi bir anlam çıkar. Esasında böyle bir çalışma yürüten ve farklı tez ve teklif ortaya koyan herkes için benzeri bir rahatsızlık durumu söz konusu . Çünkü ilk defa infaza ilişkin bir çalışma yapılıyor. Bu bakımdan sayın Bahçeli haklıdır. Biz MHP’nin teklifini çok kıymetli görürüz bütün bu kendi taslağımızı hazırlarken yapmış olduğumuz müzakerelerde ne söylenildiği bizim için önemli ve değerlidir.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.