• BIST 93.003
 • Altın 188,945
 • Dolar 4,8206
 • Euro 5,5954
 • İstanbul 24 °C
 • Ankara 13 °C
 • Yozgat 14 °C
 • İzmir 25 °C
 • Adana 25 °C
 • Bursa 20 °C

AKP'li Şamil Tayyar'dan BOMBA Açıklamalar

AKP'li Şamil Tayyar'dan BOMBA Açıklamalar
AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, katıldığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tayyar, "Paralel'le mücadele" adı altında yapılan bir çok hatayı sıraladı.

Beyaz TV'de Son Söz programına katılan AKP'li Şamil Tayyar'a program sunucusu Erkan Tan, en son Polis Meslek Yüksek Okulu'ndan mezun olan ama mülakatla elenen ve polislik mesleği ellerinden alınan 1700 kişinin durumunu sordu.

"Paralel'le mücadele" denilen sürecin sulandırıldığını söyleyen AKP'li Tayyar'dan İTİRAF niteliğinde açıklamalar geldi.

* 'Paralel Yapı ile Mücadele' Sulandırıldı

* Ak Parti İçerisinde Cemaatle Bulaşığı Olmayan Çok Az Adam Var.

* Ben Şimdi Devlet Memuru Olsam Bitmiştim.

* Vatandaş KCK'lıları, Ergenekon, Balyozcuları Saldınız Tek Suçlu Bunlar mı Diyor?

* Vesayetin, Derin Devletin Adamları Bizim İçin İtibarlı Hale Geldi

* Bu MİT Bizim Elimizde Değil miydi Kardeşim.

* Emekli Askerlerin- Emniyeçilerin Yazdığı Kitaplar 'Paralel'le Mücadele' Değil Çoğu Ergenekon ve Balyoz'u Temizleme Operasyonu

 

AKP'li Şamil Tayyar'ın açıklamaları şöyle;

“Paralel yapı' ile mücadeleyi başından beri hep destekledim. Fakat Ergenekon'da, olduğu gibi tıpkı Balyoz'la mücadele sürecinde olduğu gibi 'Paralel yapı' ile mücadelenin de giderek sulandırıldığını görüyorum. Yani amacından saptırıldığını görüyorum.

Ergenekon zihniyeti ve benzerleri “paralel yapı” ile mücadeleyi sulandıyor. Giderek bu mücadel tabana inmeye başladı. Fethullah Gülen ve oradaki 5-10 kişilik kadroyu içine almayan hiçbir soruşturmanın bana göre hiç bir değeri yoktur.

Cemaatle 7-8 yıl birlikte olmuşuz. Ak Parti içerisinde cemaatle bulaşığı olmayan çok az adam vardır. Çocuğunu okula dershaneye göndermiştir, kurban parası ödemistir vs. Buna bakanlarımız ve Cumhurbaşkanımız da dahil. Cumhurbaşkanımız Arena'da konuşma yaptı. Peki Recep Tayyip Erdoğan'a cemaatçi, paralelci diyebilir miyiz? Diyemezsin.

“Şimdi Devlet Memuru Olsam Bitmiştim”

Benim çocuğum iki sene okudu kardeşim. Ben şimdi devlet memuru olsam bitmiştim mesela. Çocuğu 2 sene okudu diye tasfiye etmişlerdi beni. Ben paralel yapı ile mücadele ederken gariban insanların hakkını yememem lazım. Bu kul hakkıdır.

Elenen çocuklar (polislik mülakatı) arasında paralel yapı ile irtibatı olan vardır ama masum insanların da olduğuna inanıyorum. Bir sene dershanesine gitmiştir. Yok mu yani şimdi?

Erkan Tan: Şamil Bey bizim de çok yakın derecede yakın ilişkilerimiz olan insanlar aralarında biz de öyleydik.

* Vatandaş KCK'lıları, Ergenekon, Balyozcuları Saldınız Tek Suçlu Bunlar mı Diyor

Şamil Tayyar: Özellikle 17 Aralık kırılma noktasıdır. 17 Aralık'a rağmen cemaatten ayrılmıyorsa kavganı sonuna kadar vereceksin. Yol ayrımı giden insanları da bizim kazanmamız gerekir.

Ondan sonra vatandaş bize şunu soruyor, diyor ki; 'KCK'lıların hepsini serbest bıraktınız. Ergenekoncu'ların hepsini serbest bıraktınız. Balyozcuları serbest bıraktınız. Yani Türkiye'de tek suçlular bunlar mı?' O zaman ne oluyor adalet duygusu da zedeleniyor.

Vesayetin, Derin Devletin Adamları Bizim İçin İtibarlı Hale Geldi

KCK dört ülkeden toprak kopartarak bir devlet ön gören bir üst yapılanmadır. Hareketin Cumhurbaşkanı Abdullah Öcalan'dır. Başbakan'ı Murat Karayılan'dır. Adamların iç denetim mekanizması var. Anayasası dahi var. E şimdi bunların çoğu serbest kaldı. 3 yıl öncesinde bu ülkede vesayet neydi? Derin devlet neydi? Ak Parti hakkında kapatma davasını kim açtı Türkiye'de. Ne oldu peki bunlar? Şuanda bunlar hepsi bizim için itibarlı hale geldiler.

17 Aralık Oduğunda MİT  Neredeydi?

...Sizin bir devletiniz var. Devletinizin istihbarat kuruluşu var. Biz bu kuruluşları niye yaşatıyoruz ya. Peki bir şey söyleceğim. Bu MİT bizim elimizde değil miydi kardeşim.

MİT, 17 Aralık olduğu zaman neredeydi ya? Yav MİT operasyonu oldu, Gezi operasyonu oldu, 17 Aralık oldu, benim istihbarat örgütlerim yok. Yangın çıkıyor herkes geliyor.

Erkan Tan: Bunları ilk defa söylüyor iktidardan biri.

Emekli Askerlerin- Emniyetçilerin Yazdığı Kitaplar 'Paralel'le Mücadele' Değil Çoğu Ergenekon ve Balyoz'u Temizleme Operasyonu

Şamil Tayyar: Diğer taraftan cemaatçi olmasın diye getirmeye çalıştığın kadroların da ne kadar güvenli olduğunu düşünüyorsun.

-27 Nisan e- muhturasını verenler nerede?

-28 Şubat'ı yapanları bile doğru dürüst ortaya koyamadık yani. 28 Şubat'ın failleri hesap vermedi ya. Onlar da mı paralel yapıydı yani?

Bugün 'paralel yapı ile mücadele' adı altında emekli askerlerin ve emniyetçilerin çıkardığı kitapların çoğu 'paralel yapı ile mücadele' değil. İnanın çoğu Ergenekon ve Balyoz'u temizleme operasyonudur. 

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.