Alaattin Çakıcı'ya Anlamlı ziyaret

Alaattin Çakıcı'ya Anlamlı ziyaret

Alaattin Çakıcı'nın Basın Danışmanı aracılıyla yaptığı açıklamada, Kırımın Efsanevi Lideri Mustafa Kırımoğlu'nun , Alaattin Çakıcı ile , Alaattin Çakıcı'nın misafiri olarak teknesinde yemek yediklerini ifade etti.

Sovyet zulmünden dolayı dolayı vatanlarından sürgüne gönderilen Kırım Türk Halkı için dünya kamuoyuna açıklama yapan Çakıcı Avrupa Birliği ve Okyanus ötesindeki birleşik devletleri sert bir dille eleştirdi.

Sovyet zulmünden 75 yıldır vatandaşların sürgüne gönderilen , Kırım Türk Halkı için , sürekli Demokrasiden bahseden Avrupa Birliği'ne ve okyanus ötesindeki birleşik devletlere seslenen Çakıcı; 'Emperyalistler dünyanın her yerini doğalgaz ve petrol için kan gölüne çevirdiniz. Demokrasi ve insan hakları adına Kırım'ın işgalide neden sessiz kalıyorsunuz? Orada doğalgaz ve petrol olmadığı içinmi ? Nerede sizin teme hak, din ve vicdan özgürlüğünüz? Kırım Tatar Türkleri Müslüman oluşundan, insan hakları, din ve vicdan özgürlüğü söylemlerinizi difrizde dondurup suskunsunuz. Bu Dünyada her milletin yaşama hakkı vardır. Adaletsizliğe kafa kaldırma Ruslarda dahil... Dünya Kamuoyuna Saygılarımla Arz ederim...' ederim dedi.


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.