Ali Babacan ile Ekrem İmamoğlu gizlice buluştuğu ortaya çıktı

Ali Babacan ile Ekrem İmamoğlu gizlice buluştuğu ortaya çıktı

Parti kurma heveslisi eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan ile CHP'nin tartışmalı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

DEVA Partisi ile aktif siyasi hayatına geri dönen Ali Babacan hakkında çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Fuat Uğur bugünkü köşesinde kayak tatilinin perde arkasını kaleme aldı.

Türkiye Gazetesi yazarı Fuat Uğur'un Palandöken'deki buluşmayala alakalı yazdığı yazısının ilgili kısmı:

Aldığım istihbarat, Ekrem İmamoğlu’nun Elazığ’daki göstermelik depremzede ziyaretinin ardından, alelacele Palandöken’e gittiği, “Tatil benim de hakkım” diye konuşup tüm Türkiye’nin tepkisini çekmeyi başardığı günlere ait.

Bilgi Erzurum’daki bir belediye başkan yardımcısından gelmekteydi. Diğer bilgi hangi otelde çalıştığını söyleyemeyeceğim bir aşçıdan. İşinden gücünden olur şimdi adam.İnanmakla inanmamak arasında epey gidip geldim. Ama her ikisi de çok ısrar edince en sonunda araştırmaya karar verdim.

Birkaç gün daha sordum soruşturdum. Ali Babacan ortada yoktu. En son Ekrem İmamoğlu Erzurum’dan ayrıldığında Ali Babacan’ın hâlâ Palandöken’de kaldığı bilgisi de sürekli iletiliyordu bana. Kaldığı oteli arayıp malum gazeteci yöntemleriyle Ali Babacan ile konuşmak istediğimi, önemli bir mevzuyu ileteceğimi söyledim. Ama görüştüğüm otel müdürü ilk önce şaşırsa da toparlayıp “Sizi yanlış bilgilendirmişler, Ali Bey burada değil” dedi.

Üstünü kapattım meselenin, ama birkaç gün önce bu haber kaynaklarımdan biri yine ısrar edince soruyu ortaya atmaya karar verdim. Eğer her ikisi de aksini iddia ediyorlarsa söylesinler. Örneğin Ali Babacan o günlerde nerede olduğunu kanıtlayabilir. Olduğu gibi yayınlarız.

Bu “görüşme”yi yazma ihtiyacı hissetmemin sebebi de zaten Ali Babacan’ın “Deva” adlı partisini kurduğunu açıklamasıydı. Dün epey konuşuldu sosyal medyada. Özellikle kurucular listesiyle. Öyle ahım şahım isimler yoktu gerçi ama epey tanıdık da gördüm.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum