• BIST 90.742
 • Altın 214,439
 • Dolar 5,3771
 • Euro 6,0976
 • İstanbul 12 °C
 • Ankara 10 °C
 • Yozgat 10 °C
 • İzmir 13 °C
 • Adana 14 °C
 • Bursa 12 °C

AMERİKA!

Fikri ATILBAZ

 

Amerika’nın kaçıncı insanlığın başına bela ettiği terör örgütü. Demokrasiden söz eden Amerika, demokrasiden anladığı etnik temizlik olan, insanları yerlerinden edip, kendileri oturan, Suriye topraklarında kendilerine ait koridorlar oluşturmaya çalışan, öldürmekte usta, vahşilikte usta YPG ve PYD’yle birlikte sözde IŞİD’e karşı savaşma bahanesi ile kontrolünde, taşeron bir yavru canavar yaratıyor farkında değil.

Deyrezzor’a, Amerika’nın saldırısından hemen sonra IŞİD militanları, bölgeye aç kurt gibi saldırıyorlar. Bu IŞİD’e köstek olmak mıdır yoksa destek olmak mıdır? Bin Ladin olayını hatırlayın, esamesi kaldı mı? Amerika’ya ettikleri nasıl unutulur? Unutmayın terör örgütleriyle içli dışlı olur, işinize geldiği için onlara maddi destek olur, silah yardımında bulunursanız, aranızda okyanus olsa da o terör örgütü sizi vurur.

ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı YPG'ye silah verdiklerini ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

“Suriyeli Kürtlerin silahlandırmasını destekliyor musunuz?" sorusu üzerine Carter, "Daha önce zaten silah vermiştik, onlar Suriyeli Demokratik Güçlerin bir parçası. Suriyeli Kürtlerle çalışmaya devam edilmesini destekliyorum" dedi. Bunu demek stratejik ortağımız dediğiniz Türkiye’ye karşı bir stratejiniz var demektir. Bu açıktan Türkiye ile olan dostluğunuza bir ihanettir. Türkiye de kim oluyor demektir. Zamanında İsrail gibi bir Kürt devleti yaratma fikrinden doğmaktadır. Yani Amerika, Dr. Frankenstein olmaya devam ediyor demektir.

Demokrasi burada gerektiğinde bir kalkan, gerektiğinde maske olarak kullanılıyor. Demokrasinin sadece öldürme özgürlüğü olduğunu kabul eden ve o şekilde kullanan Kürtlere, bunu yaparken etnik temizlik yaptırmak, bir Haçlı olarak Müslümanlığa ve Müslümanlara olan düşmanlığınızdan kaynaklanıyor olabilir. Aynı şekilde Türk düşmanlığınızın sebebi bu olabilir.

Yalnız unutmayın sonunuz terörden olacaktır. Terör, sizi ne kadar uzakta da olsanız, yılandan korktuğu için denizin ortasına kule yaptırıp, kızını koruma altına aldığını sanan…… hikayesinde olduğu gibi, terör sizi kendi evinizde, girdiğiniz yabancı topraklarda vuracaktır. Unutmayın en sonunda yılan yılanlığını, akrep akrepliğini yapar… Naturasında bu vardır. Değiştiremezsiniz. Değiştirebileceğiniz bir amaç uğruna kurdurduğunuz bu kalleş taşeron örgütler, daha fazla paraya, daha fazla konfora başkasının taşeronu olup, sizi çabucak satabilirler.

Bu gibi olaylara tarih çokça sahnelik etti. Bunun sonunun hep böyle olduğunu bildiğini halde, bunu sürdürmek, Dr. Frankenstein gibi sizi de yarattığınız canavarların ardından giderken yok olmanıza sebep olacaktır. Bunun olmaması için gücünüzü olumlu yönde kullanıp, mazlumlar yardımcı olmalısınız. Bunu, taklit etmeye kalkıştığınız Türk Cihan Devleti olan Osmanlı böyle yapardı. Allah’ın rızası hep ön plandaydı.

Biraz vicdanlı ve akılcı olmanız buna yeterli olacaktır sanıyorum. Yıllardır rahat yüzü vermediğiniz, diktatörler yetiştirdiğiniz, sonra demokrasi getiriyorum diye delik deşik edip petrol kuyuları açtığınız Ortadoğu’nun çöllerine açtığınız kuyularda, Vietnam’ da gömüldüğünüz gibi kendi açtığınız kuyularda boğulacaksınız.

Bu kaçınılmaz son dünyanın her yerinde Amerika’ya göbekten bağlı olanları da kendine getirir inşallah. Daha iyi bir dünya için çalışmak varken, hepsi benim olsun ne demek? Bunu isteyenlerin sonları dinler tarihine bakınca ne kadar hazin, feci olduğunu görürüz.

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.