Asgari ücretliye müjde! 2 bin 943 TL Olacak

Asgari ücretliye müjde! 2 bin 943 TL Olacak

Asgari ücretliyi sevindirecek haber o isimden geldi. Asgari ücretlinin maaşından kesilen para artık kesilmeyecek. Çalışan emekçiinin hak ettiği brüt maaş asgari ücretliye ödenecek. Asgari ücret ne kadar? Asgari ücret ne kadar olacak? Asgari ücretliye zam var mı?

Türkiye’nin eski başbakanı Ahmet Davutoğlu,  önderliğinde kurulan Gelecek Partisi ilk günden bugüne kadar birçok tartışmalara neden olmaktadır. Partinin kurucularından olan Ahmet Davutoğlu’nun yapmış olduğu açıklamalar yine gündeme bomba gibi oturdu.

Gelecek partisinin çalışmaları son hızla devam ederken Davutoğlu sosyal medya üzerinden ekonomi ve gündemle ilgi birçok paylaşımda bulunmaktadır. Türkiye eski başbakanının asgari ücretlilerin zor geçindiği açıklamasını yaptıktan sonra sosyal medyada gündem oldu. Üst üste gelen zamlar, enflasyon oranının yükselmesi ve diğer olumsuz şartlar ile asgari ücretle çalışan emekçinin maaşları tamamen yok olmaktadır. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu sosyal medya hesaplarından asgari ücretin net tutarından kesilen rakamları eleştirdi. Eski başbakan tarafından yapılan eleştiri sosyal medya gündemini karıştırdı.

Eski Başbakan Paylaştığı Videoyla Çok Konuşuldu

Eski başbakan sosyal medya hesaplarından yayınladığı video ile dikkatleri üzerine topladı. Yayınlanan videoya yorum rekoru geldi. Asgari ücret üzerinden yapılan kesintileri eleştiren eski başbakan Davutoğlu, brüt tutarın 2 bin 900 lira olduğunu ama kesintilerle birlikte işçilerin 2 bin 300 lira aldığının açıklamasını yaptı. Ekonomide yeni bir modelin geleceğini duyuran Davutoğlu, Gelecek Partinin herhangi bir kesinti olmaksızın asgari ücretin brüt şekilde verileceğini açıkladı.

Asgari Ücret Kesintileri Nereye Gidiyor?

Brüt asgari ücret 2 bin 943 lira iken, çalışan asgari ücretli 2 bin 324 lira maaş almaktadır. İşveren primi 456 lira bu süreçte kesilirken; 58 lira ise işsizlik sigortası olarak kesilmektedir. Eski Başbakan bu kesintilere tepki göstermektedir. Sosyal medya platformlarında belli bir kesim tarafından desteklenmeye başlandı. Toplumun büyük sorunlarından olan asgari ücret, vatandaşların geçim sıkıntısı yaşamasına neden olmaktadır.

kaynak:haberzamanı.net

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.