Assassin's Creed Odyssey Oyunu Hakkında Bilgi ve Satın Alma İşlemleri

Assassin's Creed Odyssey Oyunu Hakkında Bilgi ve Satın Alma İşlemleri

Assassin's Creed Odyssey Ubisoft şirketinin 5 Ekim 2018 yılında çıkarmış olduğu Assassin's Creed serisinin en yeni oyunudur.

11 adet ana serisi bulunan Assassin's Creed serisinin ilki 2007 yılında piyasaya çıkmıştır. Hikâyesi ve oynanış biçimi olarak oyunculara yeni özellikler sunan bu oyun oldukça beğenilmiştir. Daha sonra Ubisoft hikâyeye bağlı olarak 10 oyun daha çıkarmıştır.

Assassin's Creed fiyatları birçok sitede farklı olabilmektedir. Assassin’s Creed satın al işlemlerini yapabilmeniz için birçok siteye göz atmanızı tavsiye ederim.

 Çıkan bu oyunların sonuncusu ise Assassin's Creed Odyssey oyunudur. Assassin's Creed Odyssey oyununda paralı bir suikastçıyı canlandırdığımız oyun eski Roma İmparatorluğunda geçmektedir. Ortamın gerçekçiliği, kullanılan silahların canlılığı ve pek çok insanla etkileşime girmeye izin veren oynanış yapısına sahip olan Assassin's Creed Odyssey oyuncular tarafından oldukça ilgi görmüştür.

 Assassin's Creed Odyssey Nasıl Bir Oyun?

Assassin's Creed Odyssey bir suikastçıyı canlandırdığımız, aksiyon – macera tarzında bir oyundur. Oyunda kiralık bir asker olduğumuz için gizlilik oldukça önemlidir. Diğer Assassin's Creed oyunlarında olduğu gibi suikastçı bıçağı, kılıç gibi özel silahlara yer verilmiştir. Bire bir dövüş kısımları diğer Assassin's Creed oyunlarından daha fazladır. Assassin's Creed oyuncularının oyunda yapmayı en çok sevdiği şeylerden biri olan yüksek bir binaya tırmanıp yerde bulunan saman yığınına atlama özelliği bu oyunda da korunmuştur.

 Oyunda gizlenmek için çeşitli yerler bulunmaktadır. Saman yığınları, ağaç tepeleri, binalardaki gizli yerler bu gizlenme yerlerinden birkaçıdır. Assassin's Creed Odyssey oyunundaki grafik kalitesi diğer Assassin's Creed oyunlarından çok daha üst seviyede. Oyunda bulunan ana görevlerin dışında yan görevler de oldukça fazladır. Ayrıca bazı yan görevleri bitirmek için yaptığınız yan görevin yan görevi tarzında görevler de mevcuttur. Tüm bu görevler Assassin's Creed Odyssey oyununun bitirme süresini arttırmakta ve oyuncular tarafından daha çok oynanmasını sağlamaktadır.

 Aksiyon – macera tarzında olan Assassin's Creed Odyssey oyunu yaklaşık 40 saatte bitirilebilen bir oynanışa sahiptir. Assassin's Creed Odyssey oyununun dünya tasarımı oldukça büyük. Diğer Assassin's Creed oyunlarında dünyanın büyük bir kısmını denizler oluşturduğu için haritalar oyunculara küçük gelmekteydi. Ancak Assassin's Creed Odyssey oyununda harita oldukça geniş ve diğer Assassin's Creed oyunlarına bakarak daha az deniz kısmı içeriyor.

 

 Assassin's Creed Odyssey Nasıl Oynanır?

 

 Assassin's Creed Odyssey oyunu klasik FPS oyunları gibi klavye ve fare yardımıyla rahatlıkla oynanabilmekte. Oyunu oynarken yere eğilme, konuşma dinleme, bıçak değiştirme gibi komutları verebileceğiniz özel klavye tuşları da bulunmakta. Hızlı koşmak veya gizlenerek gitmek de oynanış sırasında sizin vereceğiniz bir karar. Assassin's Creed Odyssey oyunun kontrolleri klasik oyunlardan farklı değil. Basit ve etkili Assassin's Creed Odyssey kontrollere sahip olan oyun PlayStation, XBOX ve PC platformlarında oynanabilmekte.

 Assassin's Creed Odyssey Sistem Gereksinimleri Neler?

 Assassin's Creed Odyssey oyununu oynamak için oldukça güçlü bir sisteme ihtiyacınız vardır. Öncelikle Windows 7, Windows 8 veya Windows 10 işletim sistemlerinin herhangi birinin 64 bit versiyonuna ihtiyacınız var. Bellek kapasitesi olarak minimum 6 GB gerekse de önerilen bellek boyutu 8 GB. İşlemci olarak Intel Core i5-2400s @ 2.5 GHz ya da AMD FX-6350 @ 3.9 GHz işlemcilerine veya daha iyisine sahip olmanız gerekmekte. Ekran kartına gelince NVIDIA GeForce GTX 660 ya da AMD R9 270 ekran kartlarından birisine veya daha iyisine sahip olmanız gerekiyor.

 DirectX sürümü olarak 11 kullanmanız oyunu oynayabilmeniz için gerekli. Ayrıca Assassin's Creed Odyssey oyununu oynayabilmek için en az 45 GB boyutunda boş bir depolama alanına ihtiyacınız var. Eğer bu sistem özelliklerine veya daha iyisine sahipseniz Assassin's Creed Odyssey oyununu rahatlıkla oynayabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.