• BIST 102.715
 • Altın 223,931
 • Dolar 5,2843
 • Euro 5,9542
 • İstanbul 7 °C
 • Ankara 7 °C
 • Yozgat 2 °C
 • İzmir 13 °C
 • Adana 17 °C
 • Bursa 8 °C

AV. MELİH AKKURT MHP'DEN ANKARA ADAY ADAYI OLDU

AV. MELİH AKKURT MHP'DEN ANKARA ADAY ADAYI OLDU
Ankara'nın başarılı Avukatlarından Av.Melih Akkurt Milliyetçi Hareket Partisi Ankara Milletvekilliği için aday adayı başvurusunda bulundu. Peki MHP milletvekili aday adayı Avukat Melih AKKURT kimdir?

Avukat Melih Akkurt Milliyetçi Hareket Partisi Ankara milletvekili aday adayı oldu.

Ankara'nın sevilen ve başarılı Avukatlarından Melih Akkurt, Hollanda Parlementosu’nun 1915 olaylarını Ermeni Soykırımı olarak tanımaya hazırlanması, Türk avukatı harekete geçirmişti. “Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Avukat Melih Akkurt” imzasını taşıyan 17 Şubat 2018 tarihli dilekçe ile soykırıma ilişkin olası bir kararın tek yönlü alınmış olacağı belirtmişti. dilekçede, Azerbaycan topraklarının işgal altında tutulduğunu asıl soykırımın Türk ve Müslüman topluma yapıldığını uzun uzun anlattı.

Akkurt, daha öncede, Alman Meclisi’nin aldığı ‘soykırım’ kararının yok sayılması için Almanya Anayasa Mahkemesi’ne başvurmuştu. Avukat Melih Akkurt, konuyla ilgili Sputnik’e yaptığı açıklamada, 2 Haziran’da Almanya Parlamentosu tarafından öncelikle "Ermeni Soykırımı’nın yapıldığını tespiti akabinde de bu tespitin neticesinde hükümete talimatlar içeren kararın Anayasa’ya aykırı olduğundan bahisle Alman Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yaptığını söylemişti.

14 Haziran'da yapılacak olan milletvekilliği seçimlerine MHP'den, Ankara 3. Bölge milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. 

Avukat Melih AKKURT Kimdir?

Avukat Melih Akkurt, 1984’te Ankara’da doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Ankara’da tamamlayan Akkurt, 2003 yılında yüksek öğretimine KKTC Yakın Doğu Üniversitesi Hukuk Fakültesinde başladı ve 2004 yılında eğitimine kaldığı yerden Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesinde devam etti. Melih Akkurt, 2005 yılında Çankaya Üniversitesi Siyaset ve Diplomasi Topluluğu Yönetim Kurulu Üyeliğine, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrenci başkanlığı görevine, Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcılığı görevine ve YÖK nezdinde toplanan Ulusal Öğrenci Konseyinde Gözlemci Üyelik görevlerine seçildi.

Akkurt, 2007 yılında Çankaya Üniversitesi’nden derece ile mezun oldu. 5-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında Çankaya Üniversitesi’nde düzenlenen Çankaya 2006 Münazara Turnuvası’nda 8 takım arasından finale katıldı. hükümet açılış takımı olarak savundukları “Yasama Dokunulmazlığı Kaldırılmalıdır” tezi ile takım arkadaşı ile birlikte birincilik ödülleri aldı.

2006 yılında Avrasya Stratejik Araştırmalar Merkezi’nde (ASAM) Rusya-Ukrayna Araştırmaları Masasında “Rusya Federasyonu’nun Güney Kafkasya Politikası” adlı tezini savunarak stajını tamamladı. 2009 yılında yine ASAM’da Ulusal Güvenlik dersleri aldı.

2007 yılında Ankara Barosunda avukatlık stajına başladı. Avukatlık stajını yaptığı yıl Ankara Barosu Staj Kurulu Grup Sözcüleri Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Akkurt, 2008 yılında Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest Avukatlık yaptı. 2009 yılında Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Kamu Hukuku yüksek lisans programını tamamladı.

2010 yılında Kamu İhalelerinde Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku isimli kitabı yayınlandı. Ankara Barosu Bilişim Hukuku, Rekabet Hukuku sertifika programlarına katılmış olan Av. Melih AKKURT, 2011 yılında Ankara Barosu Vergi ve İdare Hukuku Kurulu Başkan Yardımcılığına seçildi. Av. Melih AKKURT başkan yardımcılığı görevini sürdürdüğü Kurul nezdinde açtığı Kamu İhale Hukuku Sertifika Programında Kamu İhale Kurumu Uzmanları, Daire Başkanları ve Hukuk Müşavirleri ile birlikte Avukat, Hakim, Savcı ve Akademisyenlere ders verdi. Av. Melih AKKURT İngilizce ve Rusça bilmektedir.

Yayınlar/Makaleler:

Kamu İhalelerinde Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku, Adalet Yayınevi, Ankara, Mart, 2010 Kamu İhalelerinde Şikayet ve İtirazen Şikayet Hukuku, Adalet Yayınevi, Ankara, Ağustos, 2013 (Gözden Geçirilmiş ve Genişletilmiş 2. Baskı)

Özel Sektöre Taahhüt Edilen Yapım İşlerinde İş Deneyim Belgesine Dayanak Teşkil Eden Sözleşmenin Notere İşin Bitiminden Sonra Onaylatılmasına Kamu İhâle Kurulu ve Danıştay 13. Dairesi’nin Yaklaşımı, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Dergisi, Temmuz-Ağustos 2010, S. 120, s. 86-89

Üye Olduğu Kuruluşlar:

Ankara Barosu Vergi ve İdare Hukuku Kurulu Üyesi

Türk Hukuk Enstitüsü

Rus Kültür Derneği

Ekonomi Kulübü

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.