Bahçeli Çağrı yapmıştı! İşte MHP'nin oy oranı

Bahçeli Çağrı yapmıştı! İşte MHP'nin oy oranı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin birlik ve beraberlik çağrılarının anketlere olumlu yansıdığı görüldü.

ORC Araştırma Şirketi'nin, 06.08 / 08.08 2020 tarihleri arasında Türkiye genelinde 41 İlde 4 bin 120 kişiyle yaptığı seçim anketinde 3 siyasi partinin barajı aştığı görülürken, MHP Lideri Bahçeli'nin yaptığı çağrıların daha önceki aylara göre MHP oylarının artmasında önemli bir rol oynadığı gözlemlendi. 

KÖŞEYE SIKIŞTIRILMAYA ÇALIŞILAN CUMHUR İTTİFAKI OYLARINI KORUDU

Bilgisayar ile desteklenen telefon görüşmesi yöntemiyle yapılan araştırmada, ''Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusuna cevap veren vatandaşların tercihleri neticesinde üç siyasi partinin barajı aşabildiği görülüyor. Erken seçim tartışmalarını bilinçlice gündemde tutarak Cumhur İttifakı'nı sıkıştırmaya çalışan Muhalefet partilerinin stratejileri, vatandaşlar nezdinde karşılık bulmazken, TBMM'de önemli yasaları çıkararak sorunları çözmeye çalışan ve Ayasofya Camisi'nin ibadete açılması hamlesini yapan Cumhur İttifakı'nın yüzde 50,7 ile oylarını koruduğu gözlemlendi.

MIZRAK ÇUVALA SIĞMADI. MHP OYLARI ARTMAYA DEVAM EDİYOR

Her seçim döneminde olduğu gibi son zamanlarda MHP'nin oy oranlarını düşük gösterme gayretinde olup, sürekli olarak MHP'yi baraj altında göstermeye çalışanların oyunları bir kez daha bozuldu. Genel olarak MHP oylarını arttırmaya devam ederken, son zamanlarda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin birlik ve beraberlik çağrılarının anketlere olumlu yansıdığı görüldü. Yüzde 14.1 oy oranıyla tırmanışını sürdüren MHP'nin, oylarındaki artışın gizlenemeyeceği gerçeği bir kez daha ortaya çıktı.

ORC ARAŞTIRMA ŞİRKETİNİN SON ANKETİ

ORC Araştırma Şirketi'nin, 06.08 / 08.08 2020 tarihleri arasında Türkiye genelinde 41 İlde 4 bin 120 kişiyle yaptığı seçim anketinde  siyasi partilerin oy oranları şöyledir:

Ak Parti            : 36,6

CHP                  : 25,9

MHP                  : 14,1

HDP                  : 9,6

iyi Parti             : 8,1

Deva Partisi     : 2,3

Gelecek Partisi: 1,6

Saadet Partisi  : 0,8

Diğerleri           : 1

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.