• BIST 89.898
 • Altın 193,587
 • Dolar 4,8448
 • Euro 5,6556
 • İstanbul 25 °C
 • Ankara 19 °C
 • Yozgat 15 °C
 • İzmir 28 °C
 • Adana 26 °C
 • Bursa 21 °C

Bahçeli: Erdoğan'a Şeref ne Diye Sorsanız...

Bahçeli: Erdoğan'a Şeref ne Diye Sorsanız...
Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Isparta'daki mitingde halka seslenerek, yandaş medya patronu Ethem Sancak'ın "Anam, babam, çocuklarım sana feda olsun Erdoğan" açıklamasını eleştirerek "Bunlar Erdoğan'ı peygamber yerine koydular"

eli, patisinin Isparta mitinginde kalabalığa hitap etti. AKP'ye yönelik "şerefsiz" açıklamasıyla tartışmaya yol açan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Tayyip Erdoğan'a şeref ne diye sorsanız, 'Nerede satılıyor, hangi villada bulunur' der" ifadesini kullandı.

 

Star Medya Grubu Başkanı Ethem Sancak'ın "Anam, babam, çocuklarım sana feda olsun Erdoğan" sözlerini de sert bir dille eleştiren Bahçeli, "Bunlar Erdoğan'ı peygamber yerine koydular" dedi.

 

Bahçeli'nin konuşmasından satır başları şöyle: Bu yürüyüşte bizimle misiniz? Bu yürüyüşte beraber miyiz? Bizimle yürü Isparta! AK Parti aldığı yetkiyi layıkıyla kullanamamıştır. Heyecanları budamıştır. Sevinçleri gölgelemiştir. Yenilgi olmuş milli prestijimizi azaltmıştır.

 

Çözülme olmuş varlığımızı tartışma konusu yapmıştır. Müzakere ile PKK ile masaya oturmuştur. Erdoğan ve Davutoğlu Türk ve Müslüman katilleri ile iş tutmuştur. Haçlı saldırılarını doğu-batı kaynaşması olarak sunan Erdoğan'dır. Sizler bir öğün aç diğer öğün tok yatarken Erdoğan Ankara'ya Kaçak saray dikmiştir. Soyguncuları koruyan ve kollayan yine Erdoğan'dır.

 

Erdoğan maneviyat üzerinden başkanlık propagandası yapıyor. Kürtçe Kur'an Erdoğan'ın dilindedir. Bunlar Erdoğan'ın prapoganda malzemesidir. Erdoğan rotayı kaybetmiştir. Bu olanlar yoldan çıkmanın belirtileridir. Erdoğan'a dokunmak ibadettir dediler. Peygamber ilan ettiler. Allah'ın elçisi diye Erdoğan'a seslendiler.  

 

EMEKLİYE DESTEK ÖDENEĞİ  

 

Mart ayında 1400, eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira Emekli Destek Ödeneği verileceğini kaydeden Bahçeli,  vaatlerini şöyle sıraladı:  Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz. Şahit olun, takip edin. Sözümüz sözdür. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz.

 

Emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Kamu çalışanlarımıza çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri, emekli aylıklarına aynen yansıtacağız. Emeklilikte yaşa ve prim gün sayısına takılan vatandaşlarımızın mağduriyetlerini kökten gidereceğiz. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkarmak, büyük şehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz. Asgari ücretten vergi almayacağız. Ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini, vergi dışı bırakacağız.

 

İmamsız ve müezzinsiz cami bırakmayacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde Tasavvuf İlimleri Bölümü kuracağız. Köy ve mahalle muhtar maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani asgari 1400 lira olması için gereğini yapacağız."  

 

"MAZOT 1.75 LİRA OLACAK"  

 

Çiftçinin başta mazot, gübre ve yem olmak üzere temel girdilerini ucuzlatacaklarını kaydeden Bahçeli, "Çiftçilerimizin belini büken mazotu 1 lira 75 kuruşa indireceğiz. Tarımı canlandırmak, çiftçimizi, hayvan üreticimizi borçtan, dertten kurtarmak için bizimle yürüyecek misiniz? Hayvan üreticilerimizin yem ve kepek başta olmak üzere, kullandıkları girdilerdeki KDV’yi yüzde 1’e düşürmek için yürüyüşümüzü hızlandıracağız. Esnaf ve sanatkâr kardeşim, yeni işyeri açtıysan, meraklanma beş yıl süreyle gelir vergisinden seni muaf tutacağız" diye konuştu Yeni ticari araçtan 10 yıl kullanmak kaydıyla KDV ve ÖTV almayacaklarını ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:   "Kamyon, otobüs, dolmuş ve taksi şoförlerimiz; çalışma sürelerinizin her 4 yılı için bir yıl fiili hizmet zammı alacaksınız. Kutlu olsun. Esnaf, Bağ-Kur emeklilerimizin aylıklarını iyileştireceğiz. Gerçek manada intibak düzenlemesi yapacağız. Emekli aylıkları arasındaki eşitsizlikleri gidereceğiz.

 

Herkesin gözü aydın olsun. Esnaf ve sanatkarlarımızın emekli aylığından sosyal güvenlik destek primi kesilmesine son vereceğiz. İşsiz kardeşlerim üzülmeyin. Üreten ekonomi programımızla her yıl 700 bin insanımıza iş sağlayacağız. Sorunlarınızı bitireceğiz.

 

Bugüne kadar kim, hangi ad altında, hangi tutar ve miktarda yardım alırsa alsın, anasının ak sütü gibi helali olan sosyal yardım ve desteklerden kesinlikle mahrum bırakılmayacaktır. Ve de bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. Uğurlu olsun. İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira Aile Desteği adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız. Yaşlısına bakmakla yükümlü ailelerimize sosyal bakım yardımını helalinden vereceğiz. Kamuya ait atıl arazileri yoksullarımıza tahsis etmekle kalmayacak. İstihdam oluşturmak amacıyla, büyük ya da küçükbaş hayvanları bedelsiz dağıtacağız. Evi olmayan muhtaç ailelerimize sosyal konut sağlayacağız. Veya 250 lira kira yardımı yapacağız. İlköğretime ve ortaöğretime devam eden evlatlarımızın annelerine muhtaçlık durumlarını dikkate alarak en az 50 lira vereceğiz. 6 yaş altı bebek ve çocuklar ile hamile veya lohusa annelere şartlı sağlık yardımını artıracağız." SİYASİ

 

AHLAK YASASINI ÇIKARACAĞIZ  

 

Aylık 200 kilowatsaatin altında elektrik tüketen ve ödeme gücü olmayan vatandaşlara yüzde 75 indirim yapacaklarını kaydeden Bahçeli, "Elektrik şirketlerinin kusurlarından kaynaklanan kayıp kaçak bedeli sizlerden alınmayacaktır. Sayaç okuma ve benzeri tüketime bağlı olmayan giderler vatandaşlarımıza yansıtılmayacaktır.

 

18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerimizin aylıklarını 600 liraya, 18 yaş altı engelli aylığını ise 400 liraya çıkaracağız. Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Hilalkart uygulamasına geçeceğiz. Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız, cebinize her ay 100 lira koyacağız. Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden istifade etmelerinin önünü açacağız. Ek ders ile eğitim ve öğretim tazminatlarını yükselteceğiz.

 

Kadrosu olmadan çalışan öğretmenlerimizi kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Her öğrencimize, başarılı olmak kaydıyla, 10 bin liraya kadar yükseköğretim kuponu vereceğiz. Üniversite sınavlarını kaldıracağız. Yuva kuracak gençlerimize 10 bin lira tutarında, iki yıl vadeli, faizsiz kredi imkanı sağlayacağız.  Emniyet mensuplarımızın çalışma şartlarını ve özlük haklarını iyileştirecek, bu kapsamda polislerimizin ek göstergesini 3600’e çıkaracağız. Kapatılan belde belediyeleri, özel idareleri ve köyleri yeniden kuracağız. Siyasi ahlak yasasını çıkaracağız. Gelir dağılımındaki adaletsizliği gidereceğiz.

 

Kamuda sözleşmeli, geçici, 4/B’li, 4/C’li, vekil ve benzeri şekilde istihdam edilenlerin alayını kadrolu yapacağız. Bölücülüğün ve terörün kökünü kazıyacak, milli birliğimizi ve kardeşliğimizi güçlendirecek yeni bir anayasayı inşallah hazırlayacağız" ifadelerini kullandı.

 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
  Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.