Bahçeli PKK'nın Hedefindeki 20 İli Açıkladı

Bahçeli PKK'nın Hedefindeki 20 İli Açıkladı

PKK sevicileri kastederek yaptığı “boğazda viskisini yudumlayıp, oyunu HDP'ye veren şerefsizler” çıkışıyla gündemde olan MHP lideri Bahçeli'ye göre PKK tehdidi altında olan iller hangileri. Bahçeli 20 ilden söz etti. İşte o iller:

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 20 ilin PKK tehdidi altında olduğunu söyledi. İşte PKK tehdidi altında olan o 20 il:

MHP'nin Genişletilmiş İl Başkanlığı toplantısında konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 20 ilin PKK tehdidi altında olduğunu açıkladı.

MHP'nin Genişletilmiş İl Başkanlığı toplantısında, PKK’nın nihai hedefi olan dört parçalı bağımsız Kürdistan devletinin kurulması için Kuzey Kürdistan olarak Türkiye topraklarına da gözlerini diktikleri söyleyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, söz konusu alanın kendileri açısından alan hakimiyeti oluşturulmasıyla berraklaştığını belirtti.

Bahçeli, alan hakimiyetinin kapsamının iseŞırnak, Hakkari, Ağrı, Van, Diyarbakır, muş, Bingöl, Tunceli, Şanlıurfa, Siirt, Batman, Bitlis, Mardin, Kilis, Malatya, Elazığ, Gaziantep, Adıyaman, Iğdır ve Kars olmak üzere 20 il olduğunu belirtirken,  bu 20 ilin toplum nüfus içindeki payının ise 8 milyon 644 bin 92 olduğunu bunun da Türkiye yüzölçümüne oranının yüzde 14.50 olduğunu vurguladı.

MHP Lideri Bahçeli'nin iddialarına göre Gaziantep, Malatya ve Adıyaman'ı hedef alan PKK, Kahramanmaraş'ı sınır olarak kabul ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum