Başbakan Yıldırım: Bahçeli büyük bir vatansever

Başbakan Yıldırım: Bahçeli büyük bir vatansever

MHP İl Başkanlığını ziyaret eden Başbakan: "Bahçeli vatanseverlik örneği gösterdi" dedi.binali

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifi taslağına ilişkin, "Sayın Bahçeli çok büyük vatanseverlik örneği gösterdi. Güzel bir uzlaşmaya girdik, inşallah hayırlısı olur." dedi.

Başbakan Yıldırım'ın, MHP Zonguldak İl Başkanlığını ziyaretine ilişkin görüntüler paylaşıldı.

ZONGULDAK İL BAŞKANI VE PARTİLİLER KARŞILADI

Başbakanlık Basın Müşavirliği'nce paylaşılan görüntülere göre, Başbakan Yıldırım'ı, MHP Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan ve partililer karşıladı. Yıldırım, daha sonra İl Başkanı Ayan ve partililerle sohbet etti.

İl Başkanı Ayan sohbette, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Zonguldak ziyaretini hatırlatarak, "Sağ olsun ara sıra biz ona gidiyoruz, o bize geliyor." diye konuştu.

Başbakan Yıldırım da "Bu ara zaten biz Genel Başkanla da çok görüşüyoruz." karşılığını verdi.

ŞEREF VERDİNİZ

Yıldırım ile Bahçeli'nin 5 Aralık'ta TBMM'de görüşmesini anımsatan Ayan, "Bu gezinizden önce çay içmek için uğramışsınız. O çay meselesi buradan çıktı. Bunun üzerine yerel basınımız bize, 'Siz ne diyeceksiniz' deyince, 'Bir çaya da biz davet ederiz.' dedik. Böyle basın aracılığıyla bir davetimiz olmuştu. Sağolun kırmadınız bizleri. Şeref verdiniz, Allah sizlere kolaylık versin, kolay değil bu işler." ifadelerini kullandı.

BAHÇELİ ÇOK BÜYÜK BİR VATANSEVER

Başbakan Yıldırım, "Sağ olsun Sayın Bahçeli de çok büyük vatanseverlik örneği gösterdi. Güzel bir uzlaşmaya girdik, inşallah hayırlısı olur, memleketimiz, milletimiz için." dedi.

Ayan'ın, "Mitingte de dinledim sizi, sıkıntılı süreçler geçti." demesi üzerine Yıldırım, "Arkadaşlar, iki taraf da sağ olsun çok yapıcı davrandılar." ifadesini kullandı.

Basına kapalı gerçekleşen ve yaklaşık yarım saat süren ziyarette Başbakan Binali Yıldırım'a, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile milletvekilleri ve diğer yetkililer eşlik etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum