• BIST 90.447
 • Altın 214,343
 • Dolar 5,3535
 • Euro 6,0747
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 0 °C
 • İzmir 11 °C
 • Adana 18 °C
 • Bursa 4 °C

Başbuğ'dan Lider'e İstikamet Aynı

Fikri ATILBAZ

 

"Bayrağın altına; her şeyini, yüksünmeden gözden çıkararak, "Büyük Türklük Ülküsü" için savaşacak kimseleri çağırıyorum. Ürkenler, üşeneler, çekilenler, tembeller, benciller, çıkarcılar, çekilsinler, uzak dursunlar…" Başbuğ Alparslan Türkeş 9 Mart 1974 Ülkü Ocakları Konferansı

4 Ekim 2016'da MHP Genel Merkezini ziyaret eden MHP İl Başkanlığı Teşkilatıyla yaptığı toplantıda: 15 Temmuz darbe kalkışması ve o gece MHP Genel Merkezi'nde yaşananlara ayıran Lider Bahçeli, tüm detaylarıyla teşkilat mensuplarına gece yapılan görüşmelerden, verilen mesajlara kadar paylaşarak, "Eğer o gece, bizler burada bulunmasaydık, MHP binasının ışıkları yanmasaydı, Tv'ler alt yazı olarak mesajlarımızı geçmeseydi, bugün çok başka bir Türkiye olurdu ve darbe kalkışması başarıya ulaşırdı" dedikten sonra aynı Başbuğ gibi bir uyarıda bulundu.

"Bu süreçte kimlerin kimlerle gizli görüşmeler yaptığı, nelere tevessül ettiği, ne eğilimler gösterdiğinin gerek Genel Merkez tarafından gerekse teşkilat yöneticileri tarafından artık net biçimde bilindiğini belirten Lider Bahçeli, muhaliflerin hiç bir şekilde yönetimlere alınmamasını ve teşkilatlara sokulmamasını istedi.  "Bu konuda sizlere ağır bir görev düşüyor" diyen Lider Devlet Bahçeli, 'o aslında iyi bir arkadaştı ama diğerlerine kandı', 'artık akıllandı' gibi gerekçelerle kimsenin affedilmeyeceğini, o kişilere kapıların kapandığını kesin bir dille ifade etti. MHP Lideri Bahçeli, İstanbul teşkilatına yönelik olarak; "Bu akşam döneceksiniz artık hepiniz yolda olacaksınız. Eğer içinizde 'ben bunu yapamam' diyen birileri varsa hiç zahmet edip İstanbul'a kadar gitmesin. Bolu-Gerede civarında bir yerlerde teşkilattan ayrılsın" 

Rahmetli Başbuğun söylediklerine benzer şeyleri bir farkla partililere söylüyor. İhanetin cezası af olursa bu yeniden yapılabilir demektir. Burada ihaneti, kongre isteyenler hakkında değil, Fethullah'ın kayığıyla okyanusu geçeceklerini sananlar, kendi geleceklerini, davanın geleceğini cemaatin projelerine bağlayanlar, Ülkücülüğü birilerinin askeri gücü olmak olarak algılayanlar, isteyenler için kullanıyorum. Yani bunları, bilerek ve isteyerek bu yola çıkanlar için söylüyorum.

Lider Devlet Bahçeli ederi 1 dolar olanlar gömülmeyi de göze almalılardır derken, Milliyetçi Ülkücü Hareketin her şeye hazır olduğunu, Kuvayi Milliye ruhunu yaşattığını vurguluyor.

Darbe girişimiyle ve sonrasında Ordumuzun düşürüldüğü durumdan faydalananlar, küstahlaşıyor, Türk askerine işgalci askerler olarak davranacağız diye açıklamada bulunuyor. Amerikan yetkilisi sanki kendileri oraya kırmızı dipli mumla çağrılmış gibi, küstahlaşıp, haddini aşanlara destek olur maiyette bir açıklama yapıyor: Türk Askeri izinsiz Irak topraklarındaymış ve o yüzden işgalci konumuna düşüyormuş.

"Dinime küfreden bari Müselman olsa" diye bir söz vardır. Gerçek işgal ordusu Amerika, İngilizce kullana kullana, İngilizler gibi davranmaya başlamışlar, sinsice kışkırtmayı öğrenmişlerdir. Kızılderili atasözünde dediği gibi, "Su da iki balık kavga ediyorsa beş dakika önce oradan bir İngiliz geçmiştir." Ülkelerin içişlerinin karıştığı yerde, demokrasi götürüyoruz denilen yerde,  BOP oluyor, proje, plan oluyor, medeniyet, insanlık olarak orada oluyor. O yerde CİA olup ihaneti yönlendiriyor ya da kolluyor. Stratejik dost adı altında kadim Haçlı Sefercisi oluyor, Tanrı'yı kıyamete zorluyan Evanjelist Amerika, dünya için işgalci, baş belası, ölümün adı olmuyor da, Türk askeri hakkı olarak, yurttaşlarını korumak için Musul ve Kerkük'te olunca işgalci oluyor.

Hadi canım siz de! Size ancak tarih bilmeyen, siyasetten anlamayan, tarihi kültürden, sosyopolitik'ten bihaber olan, her şeyi kapitalist ekonomik koşullarda inceleyen, materyalist, pragmatist, değerlerin değişmesini isteyen, cemaatle birlikte renk körü olanlar, diyalogcu, cahiller inanır! Gerçek manada Milliyetçi Ülkücüler asla. Başbuğ Alparslan Türkeş'in sözünü bir daha tekrarlıyorum:

"Bayrağın altına; her şeyini, yüksünmeden gözden çıkararak, "Büyük Türklük Ülküsü" için savaşacak kimseleri çağırıyorum. Ürkenler, üşeneler, çekilenler, temeller, benciller, çıkarcılar, çekilsinler, uzak dursunlar…"  

MHP Lideri Bahçeli, İstanbul teşkilatına yönelik olarak, buna benzer bir iadeyi özelleştirip kullanıyor; "Bu akşam döneceksiniz artık hepiniz yolda olacaksınız. Eğer içinizde 'ben bunu yapamam' diyen birileri varsa hiç zahmet edip İstanbul'a kadar gitmesin. Bolu-Gerede civarında bir yerlerde teşkilattan ayrılsın" 

Lider oyunu bozacağız demiştir ve Allah'ın izniyle bozmuştur. Milliyetçi Ülkücü hareket, "Allah var, gam yok!" diyerek yoluna devam etmektedir.

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.