BAŞKAN KOCAMAZ, “AYRILIKLARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ”

BAŞKAN KOCAMAZ, “AYRILIKLARI BİR KENARA BIRAKMALIYIZ”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından düzenlenen 'Gelecek senin, sahip çık' toplantısına katıldı.

Burada konuşan Başkan Kocamaz, “Ayrılıkları bir kenara bırakmak ve müştereklerde buluşmak zorundayız” diyerek birlik ve beraberlik vurgusunda bulundu.

Başkan Kocamaz’dan ‘Huzur, güven ve istikrar’ vurgusu

Akdeniz İhracatçıları Birliği Konferans Salonu’nda Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak'ın katılımıyla gerçekleşen 'Gelecek senin, sahip çık' toplantısına, Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları ile işadamları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını MÜSİAD Mersin Şube Başkanı Hakan Kayacı yaparken, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak da bir konuşma gerçekleştirdi.

Birliktelik çağrısında bulunan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 15 Temmuz’u örnek verdiği konuşmasında “2016 yılı ülkemiz için ne yazık ki şanssızlıklarla dolu bir yıl olarak tarihe geçti. Bölgemizde yaşananlar, Irak ve Suriye’de yaşananlar, Arap dünyasının Büyük Ortadoğu Projesi ile yok edilmeye çalışılması ve böyle bir dönemde ülkemiz de değişik şekillerde baskı altına alınmak isteniyor. Türk milleti tarihten bu günlere gelinceye kadar çok badire atlattı. Savaşlar artık muharebe meydanında olmuyor. Savaşlar artık ülkelerin kendi evlatlarının beyinleri yıkanarak, onlar eliyle yıkılması üzerine planlanıyor. Emperyalist güçler her zaman fırsat kolluyor”dedi.

Başkan Kocamaz, konuşmasında şu detayların da altını çizdi:

“Gaflet ve dalalet içinde ülkenin sıkıntılı olduğu bir dönemde, daha önceden kurgulanan olayları hayata geçirmeye çalışıyorlar. 15 Temmuz da bu nedenle basit bir olay değil. Bu ülkeyi bölmek, parçalamak isteyen bölücü örgütler ve hainler hep olmuştur ama 15 Temmuz, Allah, din, kitap diyerek insanların kutsi değerlerini ön plana alarak, onların arasına sızan hainlerce gerçekleştirildi. Olayı 15 Temmuz öncesi ve sonrası olarak ele almamız gerekiyor. 40-50 yıl öncesinden yapılan hazırlıklar, devleti ele geçirmeye yönelik çalışmalar hiçbirimizin tahmin etmediği şekilde gizli ve derinden yapıldı. 15 Temmuz gecesi milletin üzerine tank süren, Meclisini, özel harekatı bombalayan, komutanlarını esir alan hainler grubu 247 canımızı da bizden aldı ve ülkemiz, milletimizin basireti sayesinde ayakta durarak, hainlere fırsat vermedi. O günden beri herkes bir şeyler konuşuyor, bizler de bu millete hizmet için gece gündüz demeden çalışıyoruz.”

Siyaset yapabilmek için huzur, güven ve istikrarın olması gerektiğini vurgulayan Başkan Kocamaz,“Siyaset yapamazsanız hizmet üretmenizin de imkanı yoktur. Ayrıntıları bir kenara bırakıp müştereklerimiz etrafında birleşmek zorundayız. Hem bölgemizde yaşananlar, hem ülkemiz üzerine oynanan oyunlar hem de Avrupa’da ve Hollanda’da bu ülkenin bakanlarına yapılanlar, her zamankinden daha fazla birleşmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor. Gelecek nesillere daha güzel günler bırakmak için daha uyanık olmak zorundayız. Geçmişte olduğu gibi belli gruplara devleti ele geçirme fırsatı verilmemesi en büyük temennimizdir. Bu yüzden de birleşmeye ve bütünleşmeye ihtiyacımız var. Artık ayrılıkları bir kenara bırakıp müştereklerde buluşmaya daha çok ihtiyacımız var” şeklinde sözlerine son verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.