• BIST 103.186
 • Altın 227,073
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307
 • İstanbul 3 °C
 • Ankara 5 °C
 • Yozgat 7 °C
 • İzmir 10 °C
 • Adana 15 °C
 • Bursa 5 °C

BBP'li Ayşegul Taş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı !

BBP'li Ayşegul Taş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı !
TÜRKİYE 'DE KADIN OLMAK! BBP'de Türkiye'nin en genç genel başkan Yardımcısı olan Ayşegül Taş tüm Kadınlarımızın 8 mart kadınlar gününü kutladı.BBP...

TÜRKİYE 'DE KADIN OLMAK! BBP'de Türkiye'nin en genç genel başkan Yardımcısı olan Ayşegül Taş tüm Kadınlarımızın 8 mart kadınlar gününü kutladı.

BBP Kadın Kolları Genel Başkan yardımcısı ve Bbp Seçim Koordinasyon Başkan Yardımcısı Ayşegül Taş'ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili açıklaması şu şekildedir; "Geçmiş Tarihi incelediğimizde, Türk kadınının yerinin diğer milletlerdeki kadınlara göre daha ileride olduğunu görüyoruz. Arap imparatorluğun'da kadının yeri, evde çocuk yetiştirmekle sınırlı kalmıştır. Pers imparatorluğun'da, Araplara oranla daha iyi olsada, siyaset alanına katılımı entrikalardan öteye gitmemiştir. Çin imparatorluğun'da ise kadının toplumu yönetme olanakları sıfırdır. O zamanlar Türklerin etkisi ile zaman zaman sarayda ön plana çıksalar da, bu öne çıkışlarını zaman zaman kelleleri ile ödenmişlerdir. Bizans imparatorluğun'daki kadın, Çin'deki kadından farklı değildi. Türk kadınının ise, toplum içindeki yeri çok farklıydı... Sürünün başında, tarlada, orakta, harmanda eşinin yanında yer alması kadın, erkek işbirliğini ortaya koymuştur. Hatun olarak Hakan'ın sağında yer alması ise, devlet yönetiminde ne kadar etkili olduğunu ortaya koymaktadır. Toplumum ahlaken şekillenmesindeki etkisi ise, hiç yabana atılmayacak bir husustur!.. Gerek geçmiş tarihe bakın, gerekse yakın tarihe, evde eş olan Türk kadını, siyaset alanında devlet yönetmiş, savaş alanında, birer savaşcı olmuştur! Çin'e egemen olan Hun imparatoru Yabgu'sunun Amazon ordusunda, Anadolu'nun fethinde Bacıyan-ı Rum örgütlenmesinde görürken!.. Savaşta cepheye mermi taşırken gördüğümüz kadını, Erzurum'da rus askerlerine karşı savaşırken Nene Hatun, Bursa'da iffeti ve namusu için silah kuşanan Kara Fatma olarak görmekteyiz! Bu durumdandır ki, Arap yazar El Cahiz Türk kadınını değerlendirirken; "Türk kadınıda erkek gibidir" demiştir. Tarih Türk kadınına bu değeri vermiş!.. Peki ya şu içinde yaşadığımız tarih; hayat dilimi ne vermiştir? Emin olunki, geçmiş tarihte kadına verilen değeri gördüğümüzde, insanın o tarihte yaşayası geliyor!.. Allah'tan Hz. Peygamber'imiz (s.a.v) "Cennet anaların ayakları altındadır" demiştir!.. Allah'tan Atatürk, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı vermiş!.. Yoksa bunlarda olmasa Türk Kadınının hali nice olurdu diye düşünüyorum! Düşünüyorum çünkü; her geçen gün, eskiden daha kötüye gidiyoruz. Eskiden kadına duyulan saygıyı kaybediyoruz!.. Düşünüyorum çünkü; bu memlekette hergün bir kadın kurşuna diziliyor, hergün bir bayan acımasızca katlediliyor!.. Meydana gelen bu olayları gördükçe ürküyorum, korkuyorum!.. Devlet, yani hükümet bu vahim gidişata nasıl bir bahane ile çözüm bulacak diye çok merak ediyorum!.. Biz kadınların her konuda olduğu kadar, bu konuda sesimizin biraz daha gür çıkması gerektiğine inanıyorum... Ve helal süt emmiş erkek kardeşlerimden de bizlere destek bekliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, öncelikle şehit annelerinin olmak üzere, bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutluyor, hepinize saygılar ve sevgilerimi sunuyorum."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.