Beştepe'ye giden CHP'li kim tartışması! Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama

Beştepe'ye giden CHP'li kim tartışması! Cumhurbaşkanlığı'ndan açıklama

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne giden CHP'li isim ile ilgili resmi açıklama yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "İddialar gerçek dışı, hayal ürünüdür." ifadesini kullandı.

Sözcü Gazetesi Yazarı Rahmi Turan'ın köşe yazısında öne sürdüğü iddianın yankıları sürüyor. Rahmi Turan'ın siyaset kulislerini karıştıran "Bir CHP'li Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni ziyaret etti" iddiasına ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, katıldığı canlı yayında "Kimlerin gittiğini biliyorum" demişti. 

Tartışma yaratan iddiaya ilişkin Cumhurbaşkanlığı'ndan kesin dille yalanlama geldi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıklamasının tamamı şöyle:

"Hayal ürünüdür"

Son günlerde bir köşe yazısında mesnetsiz bir şekilde ortaya atılan ve ne yazık ki medyamızda da yoğun tartışmalara neden olan “Sayın Cumhurbaşkanımızın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde CHP’li bir siyasetçiyle görüştüğü ve aralarında bu kişinin CHP genel başkanı olması yönünde bir diyalog geçtiği” iddiası...

İddia tamamen gerçek dışıdır, hayal ürünüdür.

 

"Siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması..."

Sayın Cumhurbaşkanımızın ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ne de başka bir yerde böyle bir görüşmesi olmamış, söz konusu köşe yazısında geçen böyle bir diyalog gerçekleşmemiştir.

Yaklaşık 43 yıllık siyasi hayatında Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir siyasi partinin dizayn edilmesine yönelik adım atması ya da iç işlerine müdahale etmesi hiçbir zaman söz konusu olmamıştır. Bunu da en iyi hakem olan milletimiz çok iyi bilmektedir.

"İftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz"

Terörle mücadelede böylesine kritik günler yaşanırken, diplomasi ve dış politikada elde edilen başarıların sürmesi için tüm dikkatimizi ülkemizin geleceği üzerinde toplamışken, kamuoyunu siyasi magazin haberleriyle meşgul etmenin, kendi siyasi ikbalini korumaya çalışan çevrelere fayda sağlamayacağını da belirtmek isteriz. Söz konusu haberleri gerçek kabul edip, bunun üzerine daha fazla gerçek dışı ifadelerle siyaset iklimini zehirlemeye çalışan kimi siyasetçilerin yaptıkları açıklamaları da kaygıyla izliyor, kendi siyasi hesap ve çıkarlarını korumak namına yaptıkları bu iftira ve yalan siyasetinden vazgeçmelerini umuyoruz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.