Ayşe Sİbel Ersoy Kimdir?

Ayşe Sİbel Ersoy Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Adana Milletvekili olan Ayşe Sibel Ersoy kimdir? Ersoy Kaç yılında nerede doğdu, hangi okulu okudu?

Milliyetçi Hareket Partisinden  27. Dönem Adana Milletvekil seçilen Ayşe Sibel Ersoy, 1964 yılında Adana Ceyhan doğdu. İlk ve orta öğrenimimi 23 Nisan Ortaokulu'nda tamamlayan Ayşe Sibel Ersoy, Liseyi Adana Kız Lisesi'nde bitirdikten sonra 1981 yılında Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi'ni kazandı. Üniversite mezuniyetinin ardından Adana’da eczanecilik işine başlayan Ersoy, Eşi Prof.Dr. Emin Ersoy ile evlendikten sonra evlilik ve eşinin işi nedeniyle Ankara’ya geldi ve Ankara’da Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Ersoy, Farmakoloji İhtisasını tamamladıktan sonra üniversiteden ayrılarak 1993 yılında eczanecilik işletmeciliğine devam etti.

Osmaniyeliler Derneği Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan ve halen derneğin onursal üyesi olan Ersoy, Ankara Girişimci İş Kadınları ve Destekleme Derneği (ANGİKAD) ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Kurulu üyeliği yaptı. Bu derneklerde kadının işgücüne katılımı ve desteklenmesinin yanı sıra, kadının yönetim kademelerinde, siyasette daha fazla yer bulması ve  etkinliğinin artması ile ilgili çalışmalarda bulunan ve Halen Ankara Eczacı Odası ve Türkiye Eczacılar Birliği üyesi bulunan Ayşe Sibel Ersoy, 25. Dönem ve 26. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Ankara 1. Bölge Milletvekili adaylığı yaptı. 2018 yılında yapılan Milliyetçi Hareket Partisi 12. Olağan Genel Kurulunda MYK üyesi seçildi.

Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Adana Milletvekili olan Ayşe Sibel Ersoy Evli ve 2 çocuk annesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.