Hamit Tuna Kimdir?

Hamit Tuna Kimdir?

Milliyetçi Hareket Partisi Cumhur İttifakı Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamit Tuna olduktan sonra kim olduğu merak edilmeye başladı. Hamit Tuna Kimdir? Tuna kaç yaşında ve ne işlerle uğraşmaktadır.

MHP Mersin Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna'nın kim olduğu merak ediliyor. Hamit Tuna'nın geçmişine dair bilgilere ulaşmak isteyen vatandaşlar google ve sosyal medya adresinden araştırma yapıyor. "Hamit Tuna kimdir?" sorusunun cevabını haber içeriğimizde bulabilirsiniz.

"MERSİNLİLİK BİLİNCİNİ OLUŞTURACAĞIZ"

MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, aday olduğuna dair yaptığı açıklamada, Mersin’de en büyük eksiğin 'Mersinlilik bilinci' olduğunu belirtti. Toroslar Belediye Başkanı ve MHP Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamit Tuna, belediye başkanı olduğu taktirde, "Doğduğun yer değil, doyduğun yer mantığıyla bakarak insanlarımızda Mersinlilik bilinci oluşturacağız" ifadelerini kullanarak, Mersinlilerin gönlüne taht kurdu.

Tuna, Toplumun her kesimiyle diyalog içerisinde olduklarını ve hiçbir vatandaşı birbirinden ayırmadıklarını belirterek,15 yıl içinde Toroslar’a kazandırdıkları hizmetleri referans olarak gösterdi.

Hamit Tuna kimdirkaç yaşındadırne iş yapmaktadır? Aslında Hamit Turan Mersin'de yaptığı icraatlarla yakından bilinmektedir. Tuna'yı daha yakın tanımak isteyenler ise araştırmalarına devam ediyor. Özellikle genç kuşak Hamit Tuna'nın geçmiş bilgilerine ulaşmak istiyor.

Hamit Tuna Kimdir?

1961 Yılında Mersin Yalınayak Köyü’nde doğan Hamit Tuna, İlkokulu Yalınayak Köyü’nde, Liseyi Mersin Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamladı. 1982 yılında Ankara Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Bölümü’nü tamamlayan Hamit Tuna, 1982-1984 yılları arasında Isparta Endüstri Meslek Lisesi ve Isparta Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’nde öğretmenlik yaptı.

1985 yılında başlamış olduğum ticari hayatını devam ettirirken Lefke Avrupa Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nü bitirerek Elektrik Mühendisi olan Tuna, Aktif siyasi hayatına MHP Merkez İlçe kongresi ile başlayarak 1995 yılında MHP İl Yönetim Kurulu Üyesi seçildi. Aralıksız 5 yıl İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve İl Başkan Yardımcılığının ardından 2 yıl başkanlık yapan Tuna, 2003 yılı genel seçimlerinde 4.sıradan Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili adayı oldu. 

28 Mart 2004 yerel seçimlerinde aday olan Tuna, Mersin Büyükşehir’e bağlı ilk kademe belediyesi olan Toroslar da Belediye Başkanı seçildi.

Toroslar Büyükşehir İlçesi statüsü aldıktan sonra, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinin ardından 2.kez Toroslar Belediye Başkanı seçilen Hamit Tuna, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından 3.Kez Toroslar Belediye Başkanı seçilmiştir. Tuna, Evli ve iki çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.