Mehmet Sarı Kimdir, Nerelidir?

Mehmet Sarı Kimdir, Nerelidir?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Toplam 29.847 Oy alarak yüzde %47,28 ile MHP Amasya Belediye Başkanı olan Mehmet Sarı merak edilmeye başladı. Vatandaşlar Mehmet sarı kimdir, nerelidir? şeklinde araştırmaya ve öz geçmiş bilgilerine ulaşmaya çalışıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi Amasya Belediye Başkanı olan Mehmet Sarı Amasyalılar tarafından ilgiyle karşılandı. Mehmet Sarı kimdir? Mehmet Sarı nereli gibi ifadelerle daha yakından tanınmak istenen Başkan Mehmet Sarı Amasyalı vatandaşlar tarafından sevilen ve saygı duyulan bir aday olarak taktir gördü.

Başkan Mehmet Sarı, daha önce yapmış olduğu bir konuşmada Amasyalı ülkücüleri coşturmuştu. Sarı; "Aklımız erdi ereli bir davanın peşinden koşuyoruz. Daha doğrusu elimize bir bayrak aldık, alemdar gibi onu taşıyoruz. Bizim taşıdığımız bayrak Alparslan'ın, Kılıçarslan'ın, Ulubatlı Hasan'ın, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Alparslan Türkeş'in, Devlet Bahçeli'nin taşıdığı bayraktır." ifadelerini kullanarak, bir istikamet üzere gittiklerini, Hedefe varmak istediklerini, Yılmadan, pes etmeden amaçlarına ulaşmak istediklerini belirtmişti. Uzun yıllar önce bu sözleri sarfeden Mehmet Sarı, Amasya'da 3 Hilalli Bayrağı dalgalandırmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ülkücüler, "Milli devlet, güçlü iktidar, ahlaklı bir toplum" gibi hayallerinin olduğunu belirten Mehmet Sarı; "Lisede başladığımız bir dava... Şimdi torunlarımız liseye gidiyor, biz dede olduk. Görme zamanımız değil midir? Zamanının geldiğini düşünmüyor muyuz? Zamanının geldiğine inanmıyor muyuz?" ifadelerini uzun yıllar önce söylemiş, bugün ise kendi yaşadığı il ve toplum içerisinde, Amasya'da bu ilk hedefine nail olmuştu.Başkan Mehmet Sarı, Amasya belediyesi başkanı olarak önündeki 5 yıl içerisinde ÜLKÜCÜLER neler yapabileceğini tüm türkiye'ye gösterecek.

Daha önceki seçimlerde söylediği şu cümleler Mehmet Sarı'nın ilk basamakları çıkarak bulunduğu şehirde hedefine ulaştığını gösteriyor. MHP'li başkan Sarı, "Bizler bu kutlu davanın sancağını Amasya'nın burcuna dikmek zorundayız. Bu bayrak elimizde kalamaz. Bunu götürüp o burca asmak zorundayız. Bu bizim mesuliyetimiz...  Biz büyük  Türkiye'nin ve Büyük Türk Milletinin yazacağı hikayelerin paydaşı olmak istiyoruz. Kendi yağımızla kavrulmak değil, bütün dünya ile entegre olmak istiyoruz. Adımızı unutmadan, adımızı inkar etmeden anılmak istiyoruz" demişti.

MEHMET SARI KİMDİR?

1961’de Amasya ili Taşova ilçesi Uluköy Kasabası’nda dünyaya gelen Mehmet Sarı, İlkokulu ve ortaokulu Uluköy kasabasın da tamamlayarak,1973 yılında Devlet Parasız Yatılı imtihanlarını kazandıktan sonra Amasya İmam Hatip Lisesi’ne başladı. Öğrenciliği sırasında Ülkücü olan SARI, 1978 -1980 yılları arasında Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptı, 1980 yılında Ülkü Ocakları’nın kapanmasının ardından kurulan Ülküyolu Derneği'nin kurucu başkanlığını yaptı.

Vatani hizmetini Erzurum’da tamamladıktan sonra, İstanbul’da İhlas Holding bünyesinde çalışmaya başlayan Sarı Türkiye Gazetesi'nde, TGRT Televizyonunun kuruluşu aşamasında idari kadroda, İhlas Gıda Sektöründe idareci pozisyonunda görevlerde bulundu.,

2002 yılı itibariyle İstanbul’da faaliyet gösteren ve ağırlıklı olarak turizm, lokanta, kafeterya, otel işletmeciliği ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren 11 ayrı şirketi, “M.S Şirketler Grubu” çatısı altında toplayan ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan Mehmet Sarı, Çalışma hayatına erken atılması nedeniyle yarıda bıraktığı öğrenimini, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü Lisans diplomasıyla devam ettirdi. SARI, 2015-2018 yılları arasında Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde, Küresel Siyaset alanında Yüksek Lisans öğrenimi yaptı.

İstanbul Ticaret Odası, Oteller Birliği, Sultanahmet Güzelleştirme veKalkındırma Derneği, Amasya Sanayici ve İş Adamları Derneği üyesi olan Sarı, İstanbul Amasyalılar Derneği ve Taşovalılar Derneği Kurucu Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçiminde MHP Amasya Milletvekili adayı olan Mehmet Sarı, Yüksek Seçim Kurulu’nun yurtdışı oylarını Türkiye genelinde illere dağıtması uygulaması sebebiyle milletvekilliğini çok az bir oy ile kaybetti. 1 Kasım 2015 tarihinde gidilen erken seçimlerde tekrar MHP Amasya Milletvekili adayıolan Mehmet Sarı, 18 Mart 2018 MHP Olağan Kongresinde MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi (MYK) seçildi.

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçiminde 29 bin 817 oy alarak % 47,30’luk oranla MHP’den Amasaya Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sarı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum