• BIST 91.802
 • Altın 214,416
 • Dolar 5,3596
 • Euro 6,0703
 • İstanbul 5 °C
 • Ankara 3 °C
 • Yozgat 0 °C
 • İzmir 9 °C
 • Adana 15 °C
 • Bursa 5 °C

Bu Koalisyon Ne Zamana Kadar Yaşayacak?

Fikri ATILBAZ

İnsan neyin peşinde koşuyor? Oysa bizim bildiğimiz insan, Allah'ın emrinde, izinde olan kişidir. Ve Allah'tan aldığı emaneti en iyi şekilde Allah'a taşımaktır.  Ve Allah'tan aldığı emaneti en iyi şekilde Allah'a taşımaktır. Yapılan bunun için önemlidir, Dava dediğimiz şey bunun için önemlidir. Bizim için gerçek Dava, Türkiye ile ilgili olan her şeydir. Bu yüzden "Evet" "Hayır" bizce çok önemlidir. Türklüğü inkar eden bir anayasayı kabul etmemiz imkahsızdır.

İşte bu nedenle Yıldıray (Çiçek) kardeşimin yazdığı şu cümle çok önemli ve hayatidir: ("Cumhurbaşkanı'nın "Milliyetçiliği ayaklar altına aldık" dediğini unutmadık" sözünüz, PKK'nın ve FETÖ'nün yanında duran Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında durarak çürümektedir.)

Türk Milliyetçiliğini pardon Milliyetçiliği böyle gören; ("Türk milliyetçiliğine karşıyız. Mecbur değilim Atatürk milliyetçisi olmaya... Partimiz milliyetçiliği bir ideoloji olarak benimsemiyor ve Türkiye'nin ihtiyaçlarına da uygun görmüyor." (Sosyalist Parti'nin Kapatma Davası)) böyle gören Aydınlıkçılarla aynı çizgide yürüyen, hatta yanlarına Y-CHP yi alan, pardon bu cansız bedenlerin arasına girenlere ne demeliyiz?

Türkiye Cumhuriyeti siz karşıtlarına rağmen ilelebet muhafaza edilecek ve sonsuza kadar yaşayacaktır. Kimse Cumhuriyet karşıtlığı yapasın, bu ilke bizim aslımız ve yarınlarımızdır. Türkiye'yi hiçbir kuvvet bu yoldan geri çeviremez. Hiç kimse karşımıza gerçek Cumhuriyet karşıtı fikirlerle karşımıza çıkmasın. Türkiye Cumhuriyeti ayaktadır ve Türklüğü ilgilendiren ve vurgulayan ilkeleriyle ayakta ve sonsuza kadar kalacaktır.

Türklüğün karşısında yer alan gruplarla birlikte hareket etmek, bu unsurların dediğini demek ve yalancıktan Milliyetçilik numarası yapan bu adamlarla birlikte hareket etmek, sizi nasıl Milliyetçi, Ülkücü yapar? Böyle bir ley mümkün müdür? Milliyetçileri öldüren, katleden bu insan dahi diyemeyeceğimiz katliam çetesinin yanında durmak, onlarla beraber olmak, bu nasıl bir haysiyetsizliktir? Biz bu ülke için canımızı, kanımızı, varlığımızı ortaya koymuşuz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti demişiz. Türkiye Cumhuriyetini en güzel şekilde tarif eden, açıklayan anayasal maddelerle birlikte olmuş, karşımızdaki acayip koalisyonla mücadele ediyoruz.

Savunduğumuz anayasanın tarafımızdan da değişmez ve değiştirilemez olan kuralları şunlardır:

Anayasanın Değiştirilemez İlk 4 (Dört) Maddesi 

1. Madde 

Devletin Şekli 

Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir

2. Madde 

Cumhuriyetin Nitelikleri 

Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk Milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan,demokratik, laik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

3. Madde 

Devletin Bütünlüğü, Resmi Dili, Bayrağı, Milli Marşı ve Başkenti Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. 

Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. 

Milli marşı "İstiklal Marşı" dır.

Başkenti Ankara'dır.

4. Madde 

Değiştirilemeyecek Hükümler 

Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez. 

Böyle değişmez maddelin durduğu anayasada, yapılacak olan değişiklikler, daha ziyade Türkiye'nin rahatlaması için yapılacak değişikliklerdir. Bunun karşısında olmak hiç kimseye hiçbir şey kazandırmaz ve kazandırmayacaktır. Türkiye karşıtı bu grupların ne dediğini iyi anlamalı ve geleceğimizi bir hiç uğruna heder etmemeliyiz. Çünkü biz Türkiye Cumhuriyeti Devletiyiz ve ebediyen de öyle kalacağız.

Bu yüzden ısrarla ve defalarca, Allah'ın adı ve izniyle "Evet" diyoruz!

Sağlıcakla kalın!

 

Fikri ATILBAZ

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
  yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Ülkücü Medya | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.