'Bütün Türkler bir ordu' iftarı küçükçekmece yapıldı

'Bütün Türkler bir ordu' iftarı küçükçekmece yapıldı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Karakoç tarafından verilen iftar yemeğinde Türk Dünyası dernek yöneticileri bir araya geldi.

İstanbul'da faaliyet gösteren Türk Dünyası dernek yöneticileri Ramazan'ın 2'nci gününde birlikte iftar yaptı. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Karakoç tarafından Küçükçekmece'deki Koca Reis Balık Restoran'da verilen iftar yemeğine çok sayıda katılım oldu. Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ve arkadaşlarının da iştirak ettiği iftarda Türk Dünyası'nın değişik bölgeleri için faaliyet gösteren derneklerin birbirleriyle tanışıp kaynaşmasının amaçlandığı belirtildi.

İftar sonrası yapılan konuşmalarda İstanbul Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, Türk Dünyası ile ilgili yıl boyunca yaptıkları faaliyetleri ve yaptıkları çalışmaları paylaştı. MHP MYK üyesi Erdem Karakoç ise özellikle Ramazan ayının başlaması ile birlikte Doğu Türkistan bölgesinde yaşayan Uygur Türklerine yönelik baskı ve şiddetin artığına dikkat çekti.

Zalim Çin yönetiminin kamuda çalışan Uygur Türkleri'ne oruç tutma, namaz kılma yasağı getirmesini sert bir dille eleştiren Erdem Karakoç, "Doğu Türkistan bütün dünyaya bir bölge olarak, sanki küçük bir yer ve az sayıda insanın yaşadığı bir alan gibi gösterilmeye çalışılıyor. Doğu Türkistan Türk Dünyası'nın en önemli ve büyük bir parçasıdır. Bu böyle biline" dedi.

Bağımsızlıklarını elde eden Türk Cumhuriyetleri'nin darda kalan Türk bölgelerine ve topluluklarına karşı duyarsız kaldığını vurgulayan Karakoç, "Kırım yastadır, Suriye Türkmenleri kan revam içindedir. Kerkük ve çevresinin imdat çığlıkları yeri göğü inletiyor. Doğu Türkistan'da zulüm iyice katmerleşti. Afgan dağlarındaki Türklerin hali nicedir. Güney Azerbaycan'da Tebriz bölgesindeki kardeşlerimiz dardadır. Balkanların gözü üzerimizdedir. Yani Türk Milliyetçileri olarak çok çaba göstermek zorundayız. Osmanlı bakiyesi olan bölgedeki mirasımıza sahip çıkalım. Ayrıca o şartlarda Osmanlı'nın dışında kalmış olan büyük Türkistan'ın parçalarına sahip çıkalım. Yaralarını saralım. Dertleriyle dertlenelim, birlikte çare olalım" diye konuştu.

Kırım, Balkan Türkleri, Kerkük Türkmenleri, Güney Azerbaycan Uyanış Hareketi Üyeleri başta olmak üzere çok sayıda dernek temsilcisinin katıldığı iftar yemeği geç vakte kadar sohbetlerle devam etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.