Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

Buz lazer epilasyon günümüzde istenmeyen tüyleri acısız bir şekilde yok etmenin tek yolu olarak biliniyor.

Buz lazer epilasyon İstanbul ‘da Beautyderm tarafından uygulanan ve cilde hiçbir şekilde zarar vermeden istenmeyen kılları yok eden bir teknoloji. İşte buz lazer epilasyon hakkında merak edilen soruların yanıtları…

Erkek lazer epilasyon Bakırköy Beautyderm; hem erkeklere hem de kadınlara vücudundaki istenmeyen tüylerinden kurtulma şansı sunuyor. Buz lazer epilasyonun soğutma teknolojisi ile kıllardan kurtulurken konforlu bir seans deneyimi vaat eden Lazer epilasyon İstanbul Beautyderm hakkında merak edilen soruların yanıtları haberin devamında…

Hamile Kadınlar Buz Epilasyon Yaptırabilir mi?

Hamileler gerek hamileliğin getirdiği hormonal değişimler gerekse de geçmişteki fizyolojik özellikleri gereği “kıllanmada artış” sorunu yaşamaktadırlar. Hamile kadınlar ise bu kıllanmadan oldukça şikâyetçi olarak çözümünü ararlar. Tüy dökücü krem, jilet gibi çözümler belirli bir gebelik ayına kadar uygulanabilse de ilerde karnın büyümesi ve hareketlerde kısıtlanma sebebiyle bu tür çözümler yerine kalıcı çözümlere rağbet edilmektedir. Fakat; ne yazık ki herhangi bir ışık teknolojisiyle yapılan bir işlem hamileler için uygun değildir. Hangi yöntem kullanılıyor olursa olsun epilasyon işlemleri kesinlikle hamilelere uygulanmamalıdır. Hamile olduğunu öğrenmeden yaptırdığı epilasyonlara öğrendikten sonra mutlaka ara vermesi gereken gebeler, geçici çözümlerle istenmeyen tüylerle baş etmek zorundadırlar. Doktor tavsiyeleri ve araştırmalara göre hamile bir kadının asla ve asla epilasyon yaptırmaması gerektiği bildirilmiştir.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimlerde Yaptırılabilir?

  1. lazer epilasyon Bakırköy Beautyderm’e yöneltilen bir diğer soruda buz lazer epilasyon işlemlerinin ne zaman yapılması gerektiği. Zira, eski tip epilasyonlarda genellikle mevsimsel tercihler söz konusu idi. Bu nedenle buz lazer epilasyon işleminin hangi mevsimde uygulanmasının doğru olduğu da bilmeyenler için merak konusu olabilmektedir. Beautyderm’e göre buz lazer epilasyon için herhangi bir mevsim kısıtlaması yoktur. Sadece buz lazer epilasyon sonrası yaz mevsiminde iseniz güneş koruyucuları kullanmanız gerekiyor. Hem yaz hem de kış mevsiminde bu kriterlere dikkat ederek istediğiniz zaman buz lazer epilasyon seanslarına girebilirsiniz.

Buz Epilasyon Erkekler İçin Uygun Mudur?

Erkek lazer epilasyon Bakırköy Beautyderm; buz lazer epilasyon erkekler için uygun mudur sorusuyla sıklıkla karşılaştığını dile getirdi: “buz lazer epilasyon geçmişteki epilasyon teknolojilerine göre çok daha başarılı sonuçlar veren ve erkeklerde de uygulanabilen bir yöntemdir. Kadınlar gibi istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen erkekler de ister estetik sebepler isterse de kıl dönmesi gibi sağlık sebebi ile buz epilasyona başvurmaktadırlar. Acı hissiyatının da soğutma teknolojisi ile minimum düzeyde olması buz epilasyonun erkekler tarafından daha sık tercih edilmesini sağlıyor.” dedi.

Buz Epilasyon Kansere Yol Açar mı?

Epilasyon işlemlerinin gelecekte kansere yol açtığı konusu devamlı konuşulmuş ve bu konuda araştırma sonuçları sunulmuştur. Buz lazer epilasyon ışınlarının derinin altına ne derece etki ettiği gözlemlenmiş ve kansere yol açamayacağı kanısına varılmıştır. Zira, buz lazer epialsyon cihazlarının ışınları cildin sadece üst tabakası ve deri altındaki kıl köklerini etkileyebilmektedir. Kanser oluşumu için derinin çok altına hatta iç organlara etki etmesi gerekmektedir. Buna ek olarak hastanelerde düşük oranlarda çeşitli görüntüleme yöntemlerinde de bu epilasyon ışınları, aktif olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle risk yok denecek düzeydedir.

Siz de Beuatyderm’de buz lazer epilasyon yaptırmak isterseniz aşağıdaki linkten iletişim numaralarına ulaşabilir ve kısa sürede istenmeyen tüylerinizden kurtulmak için seanslara başlayabilirsiniz. Buz lazer epilasyon hakkında merak ettiklerinizi de yine Beautyderm’i arayarak öğrenebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.