Buzdolabı Sigortaya Attırıyor, Nasıl Çözülür?

Buzdolabı Sigortaya Attırıyor, Nasıl Çözülür?

Buzdolabı Sigortaya Attırıyor, Nasıl Çözülür?

 

Tüm beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi buzdolaplarında da temel fonksiyonların yerine getirilmesi için elektrik tüketimine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu nedenle de elektrik kaynağının verimli ve sabit bir şekilde sağlanması her sorunsuz buzdolabı kullanımı açısından çok önemlidir. Ancak bazı kullanıcılar Göztepe Arçelik Servisi merkezi iletişim numaralarımız üzerinden buzdolapları için sigortayı attırdığı yönünde şikayetlerde bulunabiliyor. Buzdolabında bulunan elektriksel devrenin ya da daha farklı bir etkeninin oluşturduğu sorunlar nedeni ile elektrik tesisatındaki sigorta güvenlik amaçlı olarak atabiliyor. Bu durumda buzdolabının kullanılamaması şeklinde bir durum ortaya çıkartacağından mutlaka en kısa zaman dilimleri içerisinde profesyonellerce müdahalelerin yerine getirilmesi gerekir.

Buzdolabının Sigortayı Attırma Nedenleri ve Çözümü

Buzdolabının kullanımı sırasında sigortayı attırma sorunları ile karşılaşan kullanıcıların mutlaka cihazlarını elektrik çekmeleri öncelikle yapacakları işlem olmalıdır. Aksi halde hem buzdolabında daha ciddi teknik sorunlara yol açabilir hem de başta yangın olmak üzere son derece ciddi güvenlik riskleri altında kalabilir. Böyle bir durum yaşanmaması adına mutlaka bulaşık makinesinin elektrik tesisatı ile bağlantısının kesilmesi gerekmektedir. Buzdolabının sigortayı attırmasına neden olabilecek birden fazla etken söz konusudur. Arçelik Servisi merkezi uzman teknikerlerine göre bu etkenler arasında;

Buzdolabı teknik sistem parçalarında arızalanma durumunda elektrik sorunları oluşturarak, sigortayı attırabilir. Böyle bir durumda uzmanı tarafından tüm buzdolabı teknik parçaları incelenerek, arızanın hangisinde olduğunun belirlenmesi ve onarımının yapılması gerekmektedir.

Buzdolabının uzatma kablosuna ya da çoklayıcı aparata bağlanması da sigortayı attırmasına neden olur. Çünkü buzdolabının diğer tüm beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi mutlaka direkt olarak prize takılı olması gerekmektedir. Eğer uzatma kablosu arızalı ise böyle bir sorun yaşanacağından, direkt olarak prize takılması ile çözüm sağlanabilir.

Buzdolabının takılı olduğu prizde arıza olabilir. Buzdolabının fişinin takılı olduğu prizin aşırı akım gibi faktörler nedeniyle zaman içerisinde arızalanması ya da topraklamasının bulunmaması gibi nedenlerle buzdolabı sigortayı attırabilmektedir. Böyle bir durumda çözüm için prizin uzman elektrikçi tarafından değiştirilmesi gerekir.

Şeklinde olasılıklar bulunmaktadır. Bu olasılıklar nezdinde kontroller ve çözüm müdahaleleri uzman Bulgurlu Arçelik Servisi teknikerleri tarafından garantili olarak gerçekleştirilmektedir. Böylelikle hem güvenilir hem de ekonomik bir buzdolabı servisi hizmetinden faydalanılabilmektedir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.