ÇANAKKALE, METREKAREYE 6 BİN MERMİNİN DÜŞTÜĞÜ MAHŞER YERİDİR

ÇANAKKALE, METREKAREYE 6 BİN MERMİNİN DÜŞTÜĞÜ MAHŞER YERİDİR

Bu toprakları vatan yapan ecdadımızı minnetle, şükranla ve rahmetle anıyoruz.

Çanakkale En zor koşullar içinde bir Milletin yeniden doğuşu, şahlanışıdır. Çanakkale zaferi “bitti” denilen bir Milletin kendisini dünyaya bir kere daha ispat ettiği, İstiklal Mücadelesinin mayasının çalındığı, yeni zaferlerin müjdesini taşıyan bir ana rahmidir.

MHP Lideri Devlet BAHÇELİ’nin sözleri ile,

Çanakkale Zaferi Türk ve dünya tarihinin akışını değiştiren, bölgesel ve küresel denklemleri baştan ayağa yenileyen stratejik bir diriliştir.

Çanakkale imanın, inancın, izzet ve iffetin; zillet, hezimet ve acziyeti mağlup ettiği kutlu bir mekândır.

Çanakkale ruhu Türk milletine Levh-i Mahfuz'dan itibaren yazılıdır ve bu ruh hainlere, katillere Türk vatanını dar edecektir.

Vatan işgale uğramasın, namahremimize el değmesin, birlik ve bütünlüğümüz bozulmasın diyerek Çanakkale'yi aşılmaz kılan cesaret,hala değerinden bir şey kaybetmemiş, hiçbir zaman da kaybetmeyecektir.

Çanakkale dünyanın en büyük şehitliği, her sayfası şehit kanıyla yazılmış Türk tarihinin fedakârlık külliyatı, fazilet künhüdür.

Çanakkale, duaların himmetiyle, aminlerin gücüyle, elbette Türklüğün bükülmez bileği, eğilmez başıyla Çanakkale'de zulüm püskürtülmüş, düşman donanması denizin dibine yollanmıştır. Bu tarihi başarı; en ince detaylarına kadar düşünülmüş ve kaleme dökülmüş büyük bir hazırlığın milli ve manevi değerlerle bütünleşmesinin eseridir.

Bu vesileyle Çanakkale'de bedenlerini siper ederek istiklalimizi koruyan, Cumhuriyet'in yolunu açan, Türk ve insanlık tarihini derinden etkileyen tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.