Cemaatin imamı 'Paşa'nın yakalandığı ana ait ilk fotoğraf

Cemaatin imamı 'Paşa'nın yakalandığı ana ait ilk fotoğraf

Darbe girişimi sırasında Erdoğan'ın, oteline saldırı düzenleyen ve operasyonu planlayan Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" Zekeriya Kuzu'nun yakalanma anına ait fotoğrafı ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Marmaris'te konakladığı otele saldırı düzenleyen askerler arasında bulunan ve operasyonun planlamasını yaptığı, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu iddia edilen Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu'nun menfezdeki yakalanma anına ait fotoğrafı ortaya çıktı.

ERDOĞAN'IN KALDIĞI OTELE SALDIRI DÜZENLEYEN DARBECİ ASKERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 15 Temmuz'da konakladığı otele saldırı gerçekleştiren darbeci askerler arasında bulunan, Astsubay Başçavuş Kuzu'nun da aralarında olduğu 5 zanlının emniyetteki işlemleri sürüyor

EN TEHLİKELİ FİRARİ PAŞA'NIN YAKALANMA ANINA AİT İLK FOTOĞRAF

Bu arada, "Paşa" lakaplı, Çiğli 2. Ana Jet Üs Komutanlığının "üs imamı" olduğu öne sürülen Kuzu'nun, Marmaris-Muğla karayolunun Çetibeli Mahallesi Gökçe Yokuşu mevkisindeki menfezde yanındaki 2 darbeci askerle yakalanma anına ait ilk fotoğrafı ortaya çıktı.

60463.jpg

BİTKİN HALLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Fotoğrafta Kuzu ve yanındaki 2 darbeci askerin oldukça bitkin olduğu görülüyor.

11 FİRARİ HALA ARANIYOR

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırdıktan sonra 14 gündür aranmalarına rağmen bulunamayan 11 firari askerin yakalanması için çalışmalar aralıksız devam etti. Marmaris ve Ula ilçelerinin çevresinde, köylerinde, ormanlık alanların yanısıra havadan ve denizden de kontroller aksatılmadan sürdürüldü. İhbar üzerine Akyaka Körfezi'ne giden sahil güvenlik botu, denize açılan teknelerde arama yaptı.

YAKALANAN DARBECİ ASKERLER

TSK içerisindeki FETÖ üyesi askerlerin darbe girişiminde bulunduğu gece, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te tatilini geçirdiği otele saldırı düzenlendi. Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan Marmaris'e gelen SAT ve MAK timleri, iki şehit veren polisin karşı ateşi üzerine kaçtı.

Ormanlık alanda gizlenmek zorunda kalan bu askerlerden Çiğli Ana Jet Üssü'nün imamı 'Paşa' lakaplı Zekeriya Kuzu, Binbaşı Taner Berber, Astsubay İlyas Yaşar, Astsubay Gökhan Güçlü, Hava Piyade Kıdemli Çavuş Erkan Çıkat, Hava Piyade Kıdemli Çavuş, Ömer Faruk Göçmen ile Hava Piyade Kıdemli Çavuş Abdülhamit Gül Erdem, günler süren takip sonrasında, geçen pazartesi günü yakalandı. Gözaltındaki askerlerden İlyas Yaşar ile Gökhan Güçlü, gönderildikleri adliyede tutuklandı.

TAMAMI SUBAY

Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda tabur komutanı olan Binbaşı Şükrü Seymen'in, önceden aynı birlikte eğitim alıp görev yapan askerlerden seçtiği timin tüm üyelerinin isimleri ve rütbeleri belirlendi. Askerlerden Şükrü Seyman'in binbaşı, İsmail Yiğit, Mustafa Serdar Özay, Muammer Gözübüyük, Ergün Şahin'in yüzbaşı, Murat Köse, Burkay Karatepe, Mehmet Demir, Enes Yılmaz'ın üsteğmen rütbesinde olduğu tespit edildi. Daha önce hangi rütbede oldukları saptanamayan firari darbecilerden Muhammet Burak İpek'in teğmen, ismi en son belirlenen Bahadır Sagun'un da yüzbaşı rütbesinde olduğu belirlendi.

İHBAR, AKYAKA'DA KÖRFEZİ'Nİ HAREKETLENDİRDİ

Orman köyü olan Şirinköy'de bir askerini görüldüğü bilgisi üzerine bu noktaya kaydırılan arama ve tarama faaliyetleri, elde edilen yeni bilgiler doğrultusunda tekrar Akyaka'ya yönlendirildi. Marmaris ve Ula ilçelerinin çevresinde, köylerinde, ormanlık alanlarında jandarma komando ile özel harekat timleri aramalarını sürdürdü.

Bu aramalara havadan uçak ve helikopterler de destek verdi. Bunun yanı sıra firara askerlerini deniz yoluyla kaçacakları yönünde bilgi üzerine Akyaka Körfezi'nde denetim başladı. Aksaz deniz Üssü'nden harekete edene Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı bot, körfez girişinde önlem aldı. Teknelerde arama yaptı. İçerisindeki kişilerin kimliklerini kontrol edip arananlar listesiyle karşılaştırdı.

Haberler

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.