Cemal Çetin: Darbecilere Darbe Vuran Lider Devlet Bahçeli

Cemal Çetin: Darbecilere Darbe Vuran Lider Devlet Bahçeli

Avrupa Türk Konfederasyon Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin'in Almanya Türk Federasyon Genel İdare Kurulu Üyelerine Konuştu.

 

Türk Federasyon Genel İdare Kurulu üyeleri (GİK) toplantısında gündem sarsan konuşma yapan Avrupa Türk Konfederasyon (ATK) Genel Başkanı sayın Cemal Çetin, “gözü dönmüş bir ihanet çetesi olan FETO Terör örgütünün 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişimi karşısındaki vakur, cesur ve âlicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, millî iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan MHP Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, darbecilere en büyük darbeyi vuran Devlet Adamı, siyasetçi olmuştur” dedi.

Ayrıca 15 Temmuz gecesinde dehşet saatlerinin ilk anlarından itibaren cuntacılara ve ihanet şebekelerine karşı aldığı net ve tavizsiz tavır alan Sayın Devlet Bahçeli’ye darbe karşısında gösterdiği liderliğe ben de Avrupa Türklüğü adına derin şükranlarımı sunuyorum” dedi.

FETO Terör Çetesinin Gizli ve Sinsi Hedefleri Hareketimizi Ele Geçirmekti

ATK Genel Başkanı sayın Cemal Çetin, Almanya ve Türkiye gündemleri ile ilgili Genel İdare Kurulu üyelerine açıklamalarda bulundu. FETO terör örgütüyle alakalı geniş değerlendirmesi oldu. ATF Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “Bu Terör çetesi gizli ve sinsi olarak hedeflediği her kuruma sızarak ele geçirmeye veya kullanmaya kalkışan bir yapı olduğunu ifade ediyorum. İçinde bulunduğumuz süreci çok sağlıklı değerlendirmek zorundayız. FETÖ ve benzeri yapıların Hareketimize, teşkilatlarımıza, ülkemize, milletimize, İslâm’a, Müslümanlara ve İslâm algısına verdiği zararları tespit etmek ve tekrar sızmasını önlemek zorundayız. Ülkücü hareketi ele geçirmek için kullanmadığı hiçbir kutsalımız, hiçbir manevi değerimiz kalmamıştır. Bu çete bazen Ülkücü, bazen demokrat bazen din adamı kimi zaman da abi, abla rolünde sızmaya çalışmıştır. İçimizden devşirdiği kimi arkadaşlarımızla yenilikçi!, değişimci vs. gibi kelimelerin efsunlu görüntüsüyle ortaya çıkarak yarım asırlık davamızı ele geçirmeye kalkışmışlardır.

Avrupa Türklüğü Adına Liderimize Teşekkür Ediyorum

15 Temmuz gecesinde yaşadıklarımız bize memleketimizin bütün ufuklarını karartmaya azmetmiş, gözü dönmüş bir ihanet çetesi karşısında olduğumuzu bir kere daha göstermiştir. 15 Temmuz hain ve kanlı darbe girişimi karşısındaki vakur, cesur ve âlicenap tutumuyla tüm dünyaya örnek olan; vatanına, milletine, millî iradeye ve hukuk düzenine sahip çıkan MHP Genel Başkanı Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, darbecilere en büyük darbeyi vuran Devlet Adamı, siyasetçi olmuştur. O, Genel Merkeze gelerek kurmaylarıyla ülkenin kaderine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz gecesinde dehşet saatlerinin ilk anlarından itibaren cuntacılara ve ihanet şebekelerine karşı aldığı net ve tavizsiz tavrı diğer siyasi parti liderlerine cesaret vermiş ve onları milletin yanında olmaya teşvik etmiştir. Sayın Devlet Bahçeli’ye darbe karşısında kahramanca duruşu ve gösterdiği liderliğe ben de Avrupa Türklüğü adına derin şükranlarımı ifade ediyorum.

FETÖ Terör Örgütünü Dini Bir Yapı Olarak Görmek Mümkün Değildir.

Uzun yıllardır varlığı bilinen ve her türlü yolu kendi emelleri için mübah gören, dini ve dini duyguları istismar eden; bu duygularla milletimizin zekâtını, sadakasını ve evlatlarını çalan, fitne, fesat, yalan ve dalaverelerle vatandaşlarımızı kandıran, hatta Başbakan, Cumhurbaşkanı’nı kandırabilen ve iktidar partisinin gizli ortağı olması sebebiyle, devletin tüm yapılarına sızan, milletin geleceğini ipotek altına almaya çalışan ve son darbe girişimiyle aziz milletimizin yerle bir ettiği FETÖ terör örgütünü dini bir yapı olarak görmek mümkün değildir. Bu Terör örgütün elebaşını da din alimi ve dini rehber olarak kabul etmek mümkün değildir” dedi

Gazi Meclisimiz Bombalandı

ATF Genel Başkanı Sayın Cemal Çetin, “15 Temmuz gecesi giriştiği ihanet ile gazi meclisimizi bombalayıp aziz vatanımıza, milletimize karşı bir suikaste kalkışarak PKK ile aynı cephede yer almıştır. Açıkça ifade etmek isterim ki MHP’yi tarlada yaptıkları korsan kongrelerle hareketimizi ele geçirmeye kalkan bu örgüt, kendisine içeride ve dışarıda yandaş bulmakta zorlanmamıştır. Bu terör şebekesi ve yandaşlarının tutumu karşısında suskunluğun bir açıklaması yoktur. Bu konuda Avrupa Türklüğü olarak en başından itibaren Liderimizin yanında yer aldık. İçimizde örgütün elemanları kalmayana kadar temizlenmesi bizlerin bu hareketi kuran bizlere emanet eden Rahmetli Başbuğumuza karşı görevimizdir. Önümüzdeki süreçte Türk Federasyonlarımızın kıymetli yöneticileriyle bir araya gelmeye devam edeceğiz. Bu gün Almanya Türk Federasyonumuzun Genel idare kurulu ile bir aradayız, yarın yine Almanya Türk Federasyonlarımızın dernek başkanlarıyla bir araya geleceğiz. Teşkilatlarımızın birliği ve beraberliği için var gücümüzle çalışmalara devam edeceğiz. Cenab-ı Hak, birliğimize ve dirliğimize göz dikenlere, ocaklarımızın diriliğine kast edenlere fırsat vermesin. Teşkilatlarımızın bekasını sarsacak her türlü fitneden bizleri korusun. Bu kararlı duruşla inanıyorum ki yarınlarımızın, bugünlerimizden çok daha güzel olacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.