CEMİL BAYIK,  FRANSA'DA KONUŞTU!

CEMİL BAYIK, FRANSA'DA KONUŞTU!

Cemil Bayık, Abdullah Öcalan’ın Kenya’da tutuklanarak Türkiye’ye getirilmesinin 21’inci yıl dönümü nedeniyle Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen eyleme görüntülü bir mesaj gönderdi.

 KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, Öcalan üzerinde büyük bir tehlike olduğunu belirterek “Bu tehlike ve tecridi kırmadan, Reber Apo’nun fiziki özgürlüğünü geliştirmeden, Kürtler özgürlüğü, Türkiye ve Ortadoğu demokratikleşmeyi, insanlık da umutlarını ve ütopyalarını gerçekleştiremeyecektir.” dedi.

 Cemil Bayık,  Abdullah Öcalan’ın Kenya’da tutuklanarak Türkiye’ye getirilmesinin 21’inci yıl dönümü nedeniyle Fransa’nın Strasbourg kentinde düzenlenen eyleme görüntülü bir mesaj gönderdi.

Bayık, Öcalan’a uygulanan görüş yasağına değinerek “Tecrit kırılmadan Kürt sorununun çözülmeyeceğini ve Türkiye’de de sorunların çözülemeyeceğini gördüler. Türkiye’deki aydın, demokrat, yurtsever tüm kesimler bunun farkındalar. 2019’da bunu dile de getirdiler. Ben bunu daha bilinçli ve derinlikli bir şekilde geliştireceklerine inanıyorum da.” diye konuştu.

Cemil Bayık, sözlerinin devamında, “Reber Apo üzerinde büyük bir tehlike var. Kürt halkı, dostları ve insanlık değerlerine bağlı olan herkes bu tehlikeyi derinlikli bir şekilde anlamalı. Reber Apo üzerindeki tecridi kırmalıyız. Bu tehlike ve tecridi kırmadan, Reber Apo’nun fiziki özgürlüğünü geliştirmeden, Kürtler özgürlüğü, Türkiye ve Ortadoğu demokratikleşmeyi, insanlık da umutlarını ve ütopyalarını gerçekleştiremeyecektir.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.