Çorum Ülkü Ocakları Günde 200 Kişilik Yemek Dağıtıyor!

Çorum Ülkü Ocakları Günde 200 Kişilik Yemek Dağıtıyor!

Ülkü Ocakları İftar Yemeklerini Evlere Götürüyor İçişleri Bakanlığı Ramazan ayı boyunca uygulanacak corona virüs tedbirleri kapsamında 81 il valiliğine gönderdiği genelgede iftar çadırlarının kurulmasını yasakladı.

Ülkü Ocakları her yıl Ramazan denilince akıllara gelen birkaç şeyden biri olan ramazan iftar çadırını kurarak yoksula aş kapısı açıyordu. İftar saatinde evine yetişemeyen yada evinde yiyecek ekmeği olmayanlar için kurulan iftar çadırları maalesef bu yıl kurulamıyor.

Ülkü Ocakları bu defa yine evinde ekmeği olamayan yoksula ilaç olmaya devam etmek için “İftarınızı Ayağınıza Getiriyoruz”  çalışması başlattı.

“Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir” hadisinden yola çıkarak, Ülkü Ocaklarında hazırlanan iftar yemekleri, paketlenerek ihtiyaç sahibi 200 aileye ulaştırılıyor.

Ülkü Ocakları, Ülkücü gençlerden oluşturulan ekipler tarafından tespit edilen evlere sıcak yemek dağıtımı yapılarak, ihtiyaç sahibi insanların yüzlerini güldürmenin mutluluğunu yaşıyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Çorum İl Başkanı Orhan Tosik, “Yıllardır Ülkü Ocakları binamız önünde düzenlediğimiz geleneksel çadır iftarlarını bu yıl, içerisinde bulunduğumuz şartlar gereği gerçekleştiremedik. Ancak şehrimizde çorbası kaynamayan hane kalmasın temennisiyle çıktığımız yolda bizleri yalnız bırakmayan hayırseverlerimizin de desteğiyle, Ramazan ayının ilk gününde tespit edebildiğimiz ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine iftar menümüzle misafir olduk. Veren elin alan eli görmediği bu organizasyonda gönüller arasında köprü olma vazifesi de bize düştü. Bizlere bu fırsatı veren Rabbimize sonsuz hamdolsun.  Hayır sahibi vatandaşlarımızdan Allah razı olsun” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.