COVİD-19 NEDENİLE AÇIKGÜZELLİK,ESTETİK,BAKIM VE LAZER POLİKİNLİĞİ EPİDERMİS FARKI

COVİD-19 NEDENİLE AÇIKGÜZELLİK,ESTETİK,BAKIM VE LAZER POLİKİNLİĞİ EPİDERMİS FARKI

Tüm Dünya’ nın gündeminde olan SARS-CoV-2 salgını diğer bir adı Covid-19 hastalık nedeni ile Türkiye de önlemler sıklaştırılmıştır. Belirli zamanlar da sokağa çıkma yasağı uygulanarak alınantedbirler uygulanmaktadır.

Bu küresel salgına karşı sosyal mesafe ve temassızlık önemli’ dir. Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olan kurum ve kuruluşların açık olması gerektiğini biliyor musunuz? Epidermis İzmir Firması da Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olduğu için danışmanlarına hizmet veremeye devam ediyor. Salgından dolayı alınan önlemler doğrultusunda Epidemis, hem çalışanları hem de gelen danışmanları için gerekli tüm önlemleri almıştır. Kendi dezenfekte ilacını alarak sabah-akşam polikliniğe uygulanmaktadır. Gelen danışmanlara ateş ölçer aracılı ile ateş ölçümü yapılmaktadır. Maske ve kostüm’ ün giyilmesi poliklinik tarafından sağlanıyor. Ayrıca gelen danışmanların sıkça tercih ettiği lazer epilasyon işlemi de temassız bir şekilde uygulanıyor.

Covid-19 nedenli ile bankaların, eczanelerin, hastanelerin, marketlerin ve fırınların açık olduğunu biliyoruz. Peki estetik, güzellik ve bakım hizmeti veren kurumlar da açık mı? sorusuna yanıt aldık. T. C Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olan tüm kurumların açık olması zorunludur. Covid-19 salgını ile İzmir Epidermis Firması da gelen danışmanlarına hijyen koşulları gereği hizmet veriyor. Ancak Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olmayan diğer kurumların kapısına kilit vuruluyor. Salgın döneminde insan hayatını olumsuz etkileyecek her şeyin önüne geçilerek tedbirler sıklaştırılıyor. 

Teknolojik altyapısı ile Uluslararası kalite standartlarında hizmet veren Epidermis, Covid-19 nedeni ile birçok önlemleri arttırdı. Sektör de kendini ispatlayan, kaliteli hizmet veren ilk özel polikliniktir. 1994 yılında İzmir de açılmıştır. Özellikle temassız lazer ile danışman sayısını kısa süre de katlamıştır. Covid-19 salgın nedeni ile temassız lazer epilasyon işlemi en hijyenik yöntemdir. Diğer sektörlere göre farkını Genel Müdürü Okan YENİNCİ açıkladı. Yeninci, Sağlık Bakanlığına bağlı olduklarını, tüm Epidermis de çalışan ekibin sağlık personeli olduğunu vurguladı. Yapılan işlemler sağlık amaçlı olduğu için hijyen kurallarına uyulduğunu ifade eden Yeninci ‘’ kendi aldığımız dezenfekte ilacı ile sabah polikliniği açarken akşam da kapatırken her yere uyguluyoruz. Randevu ile gelen danışmanlarımız için bir ateş ölçer temin ettik. Poliklinik girişinde ölçüm testi yaparak ateşi olmayan danışmanlara siper kostümü ile maske veriyoruz. Ateşi yüksek çıkan danışmanlarımıza ise yardımcı olunamayacağını belirtiyoruz.  Ayrıca tüm Epidermis çalışanı maske ve siper kostümünü de giymek zorundadır. Aldığımız önlemler doğrultusunda hem çalışanlarımızın hem de danışmanlarımızın sağlığını riske atmaktan kaçınıyoruz. Gelen danışmanlarımızı 2’ den fazla olmamak kaydı ile bekleme salonuna alıyoruz. İşlem uygulama sırasında hem çalışan personelimiz hem de danışmanımız maske ve kostümü kullanmak zorundadır. Uygulama bittikten sonra odaları 10 dakika boyunca havalandırıyoruz. Temassız uyguladığımız lazer epilasyon işlemi ile gelen danışmanlarımızın memnuniyetini dinliyoruz. Covid-19 nedeni ile temassız lazer epilasyon işlemi dikkatleri üzerine çekti. Bu nedenle danışman sayımız da artış görünmektedir’’ şeklinde bir açıklama yaptı.

Yeninci, Covid-19 döneminde özellikle tercih edildiklerini belirtti. Deri ve Dermatoloji Polikliniği olarak asıl işlerinin Medikal olduğunu ifade etti. Güzellik, estetik ve bakımına öne veren kişiler bu işlemlerin sadece güzellik salonlarında uygulandığını biliyor. Fakat Epidermis Bakanlığa bağlı bir poliklinik olduğu için tıbbi ve kontrollü işlemleri gerçekleştirebiliyor. Ayrıca tıbbi ürünleri, ilaçları ve cihazları Bakanlık aracılığı ile temin ettiklerini belirten Yeninci ‘’ Covid-19 döneminde Sağlık Bakanlığı’ na bağlı olmayan kurumları sağlınız için tercih etmeyin’’, dedi. Salgından önce de Epidermis çalışanları’ nın hijyen kurallarına uyduğu ve işlem sırasında maske takılması’ nın zorunlu olduğu ifade etti. Tüm danışmalarına güven veren ve sektör de alanında en iyisi olan Epidermis, temassız lazer epilasyon işlemi ile danışmanları’ nın sağlığını önemsediğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.