Cüzdan Seçmenin Püf Noktaları

Cüzdan Seçmenin Püf Noktaları

Cüzdan Seçmenin Püf Noktaları

 
 

Hemen her yaşta insanın kullandığı cüzdanlar, hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmaya devam ediyor. Peki, günlük hayatta en çok işimize yarayan cüzdanları seçerken dikkat ediyor muyuz? Cüzdan seçiminin de en az kıyafet seçimi kadar önemi var mıdır?

Kadınların ve Erkeklerin Cüzdan Seçimi

Kadınların ve erkeklerin ortak aksesuarlarından biri olan cüzdan, her iki cins için de farklı şekillerde tasarlanmıştır. Erkek cüzdanları genelde daha sade, daha küçük ve renk çeşitliliği açısından sınırlıdır. Kadınların cüzdanları ise erkeklere nazaran daha büyük ve daha kapsamlıdır. Kadınlar cüzdan taşıma konusunda erkeklerden biraz farklı düşünür, görsel estetik onlar için çok önemliyken erkekler konuya daha faydacı yaklaşır. Kartlarını ve paralarını koyabilecekleri, çanta kullanmadıkları için de çok yer kaplamayacak olması cüzdan seçimi yapmaları için en önemli ve belirleyici unsur olmuştur.

Cüzdan Seçerken Öneriler

Erkekler cüzdan seçerken cüzdanın bütünlüğüne önem vermelidir. Gittikleri yerde cüzdanlarını çıkarmak zorunda kaldıklarında giydikleri kıyafet ya da kemer & ayakkabı ile uyumunun olması gerekir. Cüzdana faydacı bakmaktan ziyade görselliğini de önemsemelidir. Çünkü kadınlar en az kendi giyim, kuşam ve aksesuarlarına dikkat ettikleri kadar karşı cinsin seçimlerine de dikkat eder.  

Kadınlar cüzdan seçerken estetiğin yanında kaliteye de önem vermelidirler. Sırf dışı güzel ya da markalı diye cüzdan seçmek cüzdana boş yere para harcamanın ötesine geçmez ve kullanım ömrü az olur.

Kadın Cüzdan Çeşitleri

Kadın cüzdanları arasında en popüler olanı fermuarlı cüzdanlardır. Kadınların dışarı çıkması ve hazırlanma süreci başlı başına bir seremoni olduğu için fermuarlı cüzdan seçimi dağınık ve unutkan olunan durumlarda bile cüzdanınızdaki değerli eşyaların düşmesini önler. Bunun yanı sıra kadınlar bazen de erkekler gibi küçük cüzdan seçmek isterler çünkü şık bir akşam yemeği ya da bir davette büyük çantalar yerine küçük bir cüzdan hem estetik hem de kullanım kolaylığı açısından kadınların işini kolaylaştır. Yine küçük boyutta olup aradığı her şeyi tek bir yerde bulmak isteyenlerin tercihi olabilecek kartlık cüzdanlar vardır. Erkekler kadar kadınların da tercih ettiği bu cüzdanlar nakit paradan çok kart kullanan insanlar için vazgeçilmezdir.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.