Davutoğlu ve Babacan'a şok! Yeni partiler ankette çakıldı

Davutoğlu ve Babacan'a şok! Yeni partiler ankette çakıldı

AK Parti'den ayrıldıktan sonra uzun sürenin ardından kendi partilerini kurarak siyasette başarılı olmayı hevesleyen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun bu hevesleri yapılan anketle kursaklarında kaldı.

İddialı bir şekilde siyaset arenasına atıldıklarını düşünen Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu, yapılan ankette dibe çakıldı.

ADA Araştırma tarafından "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltilerek yapılan anket, siyasi partilerin oy oranlarına ilişkin bilgi verdi. Yapılan anketle, AK Parti'den ayrılarak kendi partilerini kuran Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nu üzecek sonuçlar ortaya çıktı.

Dibe çakıldılar

AK Parti ile CHP arasındaki uçurumun bir kez daha gözler önüne serildiği ankette Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi'nin, Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi'ni geçtiği görüldü. Ortaya çıkan bu sonuç ise siyasete 'iddialı' bir şekilde atıldıklarını düşünen Babacan ve Davutoğlu için ne kadar 'iddialı' olduklarını açıklamış oldu. Babacan'ın DEVA Partisi %3,4 orana sahip olurken, Davutoğlu'nun Gelecek Partisi ise %2'de kaldı.

Babacan, Davutoğlu'nu geçti

ADA Araştırma'nın 2-6 Mart arasında bin 366 kişiyle yaptığı ankette katılımcılara "Bu pazar seçim olsa hangi partiye oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Çıkan sonuçlarda Ali Babacan'ın kurduğu DEVA Partisi yüzde 3,4 oy alırken Ahmet Davutoğlu'nun kurduğu Gelecek Partisi ise yüzde 2 oy alması öngörülüyor.

Partiler ve aldıkları oy oranları

-AK Parti %38,3

-CHP %22,6

-MHP %11,2

-İYİ Parti %10,5

-HDP %%9,7

-DEVA Partisi %3,4

-GP %2

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.