Demirel, “Toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini artıran hizmetler yaptık”

Demirel, “Toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini artıran hizmetler yaptık”

Etimesgut'ta kadın nüfusu 1 yılda 8 bin 295 artarak 270 bin 878'e çıkarken, Etimesgut Belediyesi de kadınların kendilerini her alanda geliştirmeleri için önemli hizmetler gerçekleştiriyor.

Etimesgut Belediyesi, ilçedeki kadınlara yönelik özel hizmetlere imza atıyor. Kadınların kişisel gelişimi, meslek edinmeleri ve her alanda kendilerini geliştirmelerini amaçlayan Etimesgut Belediyesi, bu kapsamda birçok hizmet gerçekleştiriyor. Kent Konseyi Kadın Meclisi ile yönetimde söz sahibi olan ve birçok etkinliğe katılma imkanı bulan kadınlar, sosyal ve kültürel aktivitelerle zamanlarını en verimli şekilde değerlendirebiliyorlar.

MESLEKİ GELİŞİM

Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi'nde (etiSEM) kadınların meslek ve beceri edinecekleri birçok kurs programı uygulanıyor. Kadınlar aşçılıktan kuaförlüğe, iğne oyasından giysi tasarımına onlarca kurstan ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Etimesgut Belediyesi Aile Akademisi'ne gelen kadınlar, ücretsiz danışmanlık ve hukuki destek hizmeti alabiliyorlar. İhtiyaç sahibi kadınlar belediyenin eti-kart hizmetiyle aile bütçelerine katkı sağlıyorlar. Engelli, hasta, yaşlı düşkün kadınların evlerine kadar belediyenin aşevinden hergün sıcak yemek servis ediliyor. Engelli çocuğu ve eşi olan anneye de yaşam desteği sağlanıyor.

HER KESİME ÖZEL HİZMETLERİMİZ VAR

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, toplumun tüm kesimlerinin yaşam kalitesini artıran hizmetler gerçekleştirdiklerini belirterek, kadınlara yönelik de özel hizmetler yaptıklarını söyledi. Demirel, "Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre kadın nüfusumuz 270 bine yükseldi. Tahminlerimize göre, kadınlarımızın yaklaşık 100 bini okul ve iş hayatının dışında kalıyor. Yetişkin kadınlarımızın çoğunluğu emekli ya da ev hanımı. Belediye olarak kadınlarımızın kişisel gelişimlerini ve beceri kazanmalarını sağlamak amacıyla etiSEM kapsamında kurslar açtık. Kurslarımızdan binlerce kadınımız yararlanıyor. Kent Konseyimiz bünyesinde Kadın Meclisimiz aktif faaliyetlerini yürütüyor. Dar gelirli kadınlarımıza imkanlarımız ölçüsünde destek sağlıyoruz. Aile Akademimizde kadınlarımızın aile içinde eşiyle, çocuğuyla yaşadığı sorunlara psikolojik ve gerektiğinde hukuki destek veriyoruz. Yalnız kadınımıza değil çocuklarımıza, gençlerimize, erkeğimize, emeklimize, yaşlımıza toplumun tüm kesimlerine özel bir çok hizmet yürütüyoruz" dedi. 

kadinlara-hizmetler-(2).jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.