Dev “Türk Bayrağı” dikildi, “Ne Mutlu Türk'üm Diyene” yazıldı, ışıklandırması yapıldı.

Dev “Türk Bayrağı” dikildi, “Ne Mutlu Türk'üm Diyene” yazıldı, ışıklandırması yapıldı.

Etimesgut Belediyesi 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı'nı tamamladı; yaklaşık 100 dönümlük hatıra ormanında kahraman şehitlerin hatırası yaşatılacak...

Eryaman bölgesinde otoban kenarında hakim bir noktaya kurulan ormana 6 bin yetişkin ağaç dikildi, çevre düzenlemeleri yapıldı. Etimesgut Belediyesi ormana dev Türk bayrağı dikerken bayrağın altına Atatürk'ün 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' sözünü yazdırdı. Ormanda ışıklandırma da yapılarak, bayağın ve yazının gece de görülmesi sağlandı.

ŞEHİTLERİMİZİ UNUTMUYORUZ


Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Etimesgut'un da 25 şehit verdiğini belirterek, "Bu vatan ve bayrak için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi ayırt etmeden onların aziz hatıralarını ilçemizde yaşatmaya gayret ediyoruz. Daha önce 17 Şubat şehitlerimiz için hatıra ormanı kurduk. Şehitlerimizin adını parklara verdik. 15 Temmuz darbe girişiminde vatanın bölünmez bütünlüğü için hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için de hatıra ormanı oluşturduk. Belediye Meclisi'nde oy birliğiyle aldığımız kararla ormanımıza '15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı' adını verdik. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.

15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında 25 şehit veren Etimesgut’ta, milli iradenin şahlanışını temsil eden yapılar oluşturuluyor. Darbe gecesinin kahramanlarından Ömer Halisdemir’in adı okula verildi, Etimesgut Belediyesi de 15 Temmuz Şehitleri adına Hatıra Ormanı kuruyor. 100 dönümlük alana ilk ağaçlar dikilmeye başlandı. Atatürk’ün veciz sözü “Ne Mutlu Türküm Diyene” yazısının yer aldığı alana, 70 metre yüksekliğinde bir de Türk Bayrağı dikildi.

Etimesgut Belediyesi, 15 Temmuz FETÖ/PDY darbe girişimi şehitlerinin anısına 100 dönümlük hatıra ormanı kuruyor. Belediye Meclisi kararıyla 15 Temmuz Şehitleri Hatıra Ormanı adı verilen alana, yetişkin ağaçlar dikiliyor. Etimesgut Belediyesi hatıra ormanının hakim noktasına, Atatürk’ün veciz sözü 'Ne Mutlu Türküm Diyene' yazdı. Alana ayrıca 70 metre yüksekliğinde dev Türk bayrağı çekildi. İstanbul yolu güzergahındaki alan, birçok noktadan rahatlıkla görülebiliyor. Etimesgut Belediyesi, ormanda ağaç dikim çalışmalarının tamamlanmasının ardından aydınlatma sistemi de kuracak.

DİKİLİ BİR AĞACIMIZ OLSUN


Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, belediye meclisi toplantısında, hatıra ormanına ağaç dikimine başlandığını belirterek, meclis üyelerini ağaç dikmeye davet etti. Demirel, "15 Temmuz hain darbe girişimini ve şehitlerimizi unutturmamak ve bütün şehitlerimizin aziz hatıralarını yaşatmak adına böyle bir hatıra ormanı oluşturuyoruz. 5 bine yakın yetişkin ağaç dikerek şehitlerimizin hatıralarına yakışır bir orman kuruyoruz. İstiyoruz ki bu ormanımızda meclis üyelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın ve hemşehrilerimizin de dikili ağaçları olsun" diye konuştu.

15-temmuz.jpg

 

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.