Devlet Bahçeli'den Göçmenler İçin Flaş Karar!

Devlet Bahçeli'den Göçmenler İçin Flaş Karar!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Edirne İl Başkanlığı ve Edirne Ülkü Ocakları Başkanlığı’na sığınmacıların çocukları için Göçmen Kreşi kurulması talimatı verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, sınıra yığılan ve AB üyesi ülkelerin umursamazlığı yüzünden kötü muamele gören sığınmacıların durumlarını gözönünde bulunduran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, MHP Edirne İl Başkanlığı ve Edirne Ülkü Ocakları Başkanlığı’na talimat vererek, sığınmacıların çocukları için Göçmen Kreşi kurulmasını istediğini açıkladı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

MÜLTECİ GEÇİŞLERİNİN ENGELLENMEMESİ KARARINI MHP DESTEKLEMEKTEDİR

Bilindiği gibi İdlib’de ateşkes ve güvenliğin sağlanması için Astana ile Soçi mutabakatları doğrultusunda görev yapan askerî birliklerimize 27 Şubat akşamı Suriye rejim güçlerince düzenlenen ve 36 şehit, çok sayıda yaralı verdiğimiz alçak saldırı sonrasında Türkiye, mültecilerin Avrupa’ya geçişlerini durdurmama kararı aldığını açıklamıştır. Mülteci geçişlerinin engellenmemesi kararı MHP tarafından yerinde ve isabetli bulunarak desteklenmektedir.

MÜLTECİ SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE AB SÖZÜNÜ TUTMADI

Çünkü sadece Türkiye’yi ve bölge ülkelerini değil; bütün Avrupa’nın, hatta dünyanın güvenlik ve huzurunu yakından ilgilendiren mülteci sorununun çözümü konusunda AB nezdinde verilen sözler tutulmamış, kayıtsız kalınmıştır. Avrupa Birliği ülkelerinin 10 yıldır süren mülteci dramı karşısındaki vurdumduymazlıkları, artık tahammül ve hoşgörü sınırlarını aşmıştır.

MÜLTECİ SORUNU TÜM DÜNYAYI İLGİLENDİRMEKTEDİR

Çünkü sadece Türkiye’yi ve bölge ülkelerini değil; bütün Avrupa’nın, hatta dünyanın güvenlik ve huzurunu yakından ilgilendiren mülteci sorununun çözümü konusunda AB nezdinde verilen sözler tutulmamış, kayıtsız kalınmıştır. Avrupa Birliği ülkelerinin 10 yıldır süren mülteci dramı karşısındaki vurdumduymazlıkları, artık tahammül ve hoşgörü sınırlarını aşmıştır. AB ülkeleri bu hususta hâlâ duyarsız ve çıkarcı bir politika takip etmekte, kıtaya yönelen mülteci akınının doğuracağı sonuçları hesap edemeyen Birlik üyeleri, sorumsuz davranış ve tutumlarını sürdürmektedir. Özellikle kapı komşumuz Yunanistan, dünya kamuoyunun gözleri önünde insanlık dışı davranışlarla mültecilere eziyet ve zulmetmektedir. Bugün masum mültecilerden biri, Yunan güvenlik güçlerince sınırı geçmeye çalıştığı bahanesiyle sırtından vurularak öldürülmüştür. Mülteci krizi, ciddiye alınması ve bir an önce çözüm bulunması kaçınılmaz bir sorun olarak Avrupa’nın önünde durmaktadır.

SINIRA YIĞILAN MÜLTECİ ÇOCUKLARI ZOR DURUMDADIR

Sınıra yığılan ve AB üyesi ülkelerin umursamazlığı yüzünden kötü muamele gören sığınmacılar, ara bölgede zor şartlar altında hayat mücadelesi vermektedir. Özellikle 0-10 yaş grubu mülteci çocuklarının içler acısı durumunu göz önüne alan MHP, Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin talimatları doğrultusunda bir çalışma başlatmış; onların çocuk botu, elbise, çadır, battaniye gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için Edirne MHP İl Başkanlığı ve Edirne Ülkü Ocakları Başkanlığını görevlendirilmiştir. Bu suretle sığınmacıların çocukları için bir geçici “Göçmen Kreşi” kurulacaktır. Edirne İl Başkanlığımız ile Edirne Ülkü Ocaklarının görevlileri, ihtiyaç sahibi mültecilere bulundukları ara bölgede hizmet verecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler