Dikkat çeken Abdullah Gül iddiası! Arkasında o var?

Dikkat çeken Abdullah Gül iddiası! Arkasında o var?

Bir hafta içinde İYİ Parti'nin iki önemli ismi istifa etmiş, beş milletvekilinin daha istifa edeceği ileri sürülmüştü.

İP'te yaşananları 28 Şubat dönemindeki DYP’den istifalara benzeten Abdulkadir Selvi, Abdullah Gül’e işaret etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, “darbe” mesajları veren RAND raporu ile İYİ Parti’de yaşanan istifaları ilişkilendirdi. 28 Şubat dönemi DYP’den istifaları hatırlatan Selvi, İYİ Parti’de yaşananları buna benzetti ve Abdullah Gül’e işaret etti.

Selvi’nin yazısının satır başları şöyle:

“Pentagon destekli ABD’li düşünce kuruluşu Rand Corporation’ın darbe raporu, bu tartışmaların fitilini ateşledi.

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün siyasi ayağıyla ilgili açıklamaları ise tartışmanın siyasi bir boyut kazanmasına yol açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, darbe tartışmalarına çok sert tepki gösterdi ama bir tartışma iklimi oluştu. Meral Akşener’in, İYİ Parti’den iki milletvekilinin istifa etmesiyle ilgili soruya yanıt verirken 28 Şubat sürecinde DYP’de yaşanan istifaları hatırlatması da yine bu kapsamda değerlendirilmeye başlandı. Hatta “28 Şubat sürecinde Cumhurbaşkanı Demirel DYP’den istifa ettirilen milletvekillerini DTP’de toplamıştı, şimdi de eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İYİ Parti’den istifa edenleri Ali Babacan’ın partisinde mi toplayacak” şeklinde yorumların yapılmasına sebep oldu. Çünkü İYİ Parti’den 5 milletvekilinin daha istifa edeceğinin konuşulduğu bir ortamdan geçiyoruz.

Belli ki birileri, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2023’ten önce yapılacağı düşüncesinde. Bu kez erken davranıp tedbir almaya başlamışlar.

Rand Corporation’ın raporuna gereğinden fazla değer verildiği görüşünde olanlar var. Şimdiye kadar ki darbelerin üzerinde Made-In USA patenti yer aldığı için RAND Coperation’un darbe raporu da bir tespit olarak değil, bir teşvik olarak algılandı. Rahatsızlığın nedenini raporun Pentagon menşeli olması oluşturdu.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.