Tuğrul Bey’in eşi Tarihte kimdir?

Tuğrul Bey’in eşi Tarihte kimdir?

Tuğrul Bey kimdir? "Alpaslan: Büyük Selçuklu" dizisini izleyenler tarihi konuları ve karakterleri incelemeye başladı. Birçok kişi Tugrul Bey'in kim olduğunu ve dizide Tugrul Bey rolünü kimin oynadığını araştırıyor. Peki Tuğrul Bey'in eşi kim?

TRT 1'de ekrana gelen Alparslan Büyük Selçuklu dizisinden olanlar Tuğrul Bey'in kim olduğunu araştırmaya başladı. Peki Tuğrul Bey kimdir?

TUĞRUL BEY'İN EŞİ KİM?

Tuğrul Bey, büyük Selçuklu ülkesinin kurucusu ve ilk padişahıdır. Babası Mikael'in Gazze'de bir baskında şehit olması üzerine dedesi Selçuk Bay ile birlikte büyümüştür. Çocukluğu Sejon kabilesinin Sende şehrinde geçmiştir. 1025 yılında Gazneliler, Selçuklu Bey'in oğlu Arslan Yabugu'yu ele geçirerek Selçukluların başına geçmiştir. Altun Can Hatun ile evlendi. Tuğrul bey'in çocuğu yok.

BARIŞ BAĞCI DİZİDE TUĞRUL BEY'İ OYNUYOR.

Barış Bağcı kimdir?

Barış Bağcı, 27 Mayıs 1975 yılında Karaman'da doğdu. Konya Selçuk Üniversitesi Devlet Müzik Konservatuarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. Trabzonspor Devlet Tiyatrosu'nda çalıştıktan sonra kariyerine İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda devam etti. Diriliş Ertuğrul dizisinin ikinci sezonunda Baycu Noyan rolünü oynamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.