Dökülen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Dökülen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Dökülen Saçlar İçin Çözüm Önerileri

 

Dökülen saçlar için şampuan seçimi çok önemlidir. Saçların daha sağlıklı görünmesi ve dökülmemesi için buna uygun şampuanlar seçmeye özen göstermelisiniz. Dökülen saçlar için en ideal şampuan, saçları besleyen ve yumuşatan şampuanlardır.

Saç dökülmesi herkes için can sıkıcı bir konu. Özellikle erkeklerde, bu durumu daha çok görürüz. Yanlış şampuan seçimi, hormonel hastalıklar, çinko-demir eksikliği vb. nedenler saçların dökülmesinin sebeplerindendir. Büyük psikolojik sorunlar ve özgüven eksikliği de saçı döken sebepler arasında. Aynı şekilde saçları şekillendirmek için kullanılan jöle, sprey ve köpük gibi ürünler, saç derisini kurutarak kepeklenmeye yol açar. Kepek de zamanla saç diplerini zayıflatır ve saçın dökülmesine sebep olur. Saç dökülmesini önlemek içinse birçok yöntem uygulanır. Saçların sağlıklı şekilde gelişmesi için bazı vitaminleri düzenli olarak almalısınız. Peki vitaminlerin saçlara ne gibi bir etkisi var? Örneğin H vitamini protein, karbonhidrat ve yağların işlenmesine yardımcı olarak saçların uzamasını sağlar. B6 ve B12 vitaminlerinin eksikliği durumunda saç zayıflar ve dökülür. Aynı zamanda bu vitaminlerin eksik olması durumunda saçlar çabuk beyazlar. C vitamini saçlara parlaklık verir ve sağlıklı olmasını sağlar.

Doğru Şampuan Seçiminin Önemi

Beslenmenin yanında doğru şampuan seçimi de oldukça önemli. Bu sebeple saç tipinize uygun şampuanı seçmeye özen göstermelisiniz. İçerik olarak bitki özü bakımından zengin, vitamin içeren şampuanlar seçmek saçlarınızın sağlığı açısından iyi olacaktır. Saç kremi kullanıyorsanız da haftada bir ya da iki kez olacak şekilde uygulayın. Her banyo sonrasında saç kremi kullanmak yine saç dökülmesini artıracaktır. Tek tip şampuanı uzun süre kullanmak yine saç dökülmesi sorununa sebep olabilecek nedenlerdendir. Size yapılan şampuan önerilerinde, ürünü ezbere almak yerine içeriği dikkatlice incelemeyi unutmayın. Yanlış şampuanlar saçlarınıza zarar verebilir.

Bioxcin markasının saç dökülmesini önleyici şampuanlarına bakıp, doğal içerikli şampuanınızı seçebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.