Türkiye, İsviçre Büyükelçisini Skandal Olay Sonrası Nota Vermek İçin Dışişleri Bakanlığı'na Çağırdı

Türkiye, İsviçre Büyükelçisini Skandal Olay Sonrası Nota Vermek İçin Dışişleri Bakanlığı'na Çağırdı

Son dakika haberine göre, Türkiye-İsviçre ilişkileri gerilime neden olan bir olayla sarsıldı. İsviçre'nin Ankara Büyükelçisi Jean Daniel Ruch, dün Zürih'te gerçekleşen provokatif gösterilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan eylemler nedeniyle Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Skandal olayın ardından Türkiye, İsviçre'ye nota vererek tepkisini resmi bir şekilde iletti.

İsviçre Büyükelçisi Ruch, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay tarafından bakanlığa davet edildi. Toplantıda, Türkiye'nin İsviçre'ye yönelik tepkisi ve olayın ciddiyeti ele alındı. Türkiye, İsviçre'yi provokatif eylemleri konusunda uyardı ve ilişkilerin zarar görmemesi için gereken adımların atılmasını talep etti.

Bu gelişmeyle birlikte Türkiye-İsviçre ilişkilerinde gerilim artarken, tarafların konunun çözümü için görüşmelere devam edeceği bildirildi. Türkiye'nin, provokatif eylemlere karşı kararlı bir duruş sergileyerek uluslararası hukuka uygun adımlar atmaya devam edeceği vurgulandı. İsviçre'nin ise olayın ardından nasıl bir tutum sergileyeceği merakla bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.