Vlaardingen Türk Dayanışma Derneği Yeni Binasını Dualarla Açtı

Vlaardingen Türk Dayanışma Derneği Yeni Binasını Dualarla Açtı

Hollanda'da faaliyet gösteren Vlaardingen Türk Dayanışma Derneği, yeni binasının açılışını dualarla gerçekleştirdi. Açılış törenine Hollanda Türk Federasyonu yetkilileri ve siyasiler de katıldı.

Hollanda'nın Vlaardingen şehrinde faaliyet gösteren Türk Dayanışma Derneği, yeni binasının açılışını coşkuyla gerçekleştirdi. Yaklaşık 300 metrekarelik iki katlı bir binada hizmet verecek olan dernek, açılış törenine katılanlar tarafından dualarla selamlandı.

Açılış töreninde konuşan Vlaardingen Türk Dayanışma Derneği Başkanı Yusuf Tuna, yeni binanın alımında katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, dernek olarak hedeflerinin en kısa sürede binaya ait borcu kapatmak olduğunu belirtti. Dernek, bu yeni binasıyla daha geniş bir alanda etkinlikler düzenlemeyi ve topluma daha fazla hizmet sunmayı planlıyor.

Hollanda Türk Federasyonu Genel Başkanı Murat Gedik ise yaptığı konuşmada, Hollanda Türk Federasyonu'nun ve ona bağlı çalışan teşkilatların önemine vurgu yaparak, beş yıl içinde kiralık teşkilat binalarının sona ermesini ve her teşkilatın kendi binasına sahip olmasını hedeflediklerini ifade etti. Gedik, aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümüne de vurgu yaparak, Türk devletinin kuruluşuna emeği geçenleri rahmet ve minnetle andı.

Murat Gedik, açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Cumhuriyetimizin 100. yılında Vlaardingen teşkilatımızın tapusunun alınması ayrı bir heyecan vermektedir. 6 Şubat'ta yaşadığımız depremden dolayı Cumhuriyet kutlama programlarının çoğunu askıya aldık. Hedefimiz, en kısa zamanda binası olmayan teşkilatlara bina edinmelerini sağlamak ve 5 yıl içinde bütün teşkilatlarımızın kendi binalarının sahibi olmasını sağlamaya çalışacağız. Bizler burada kalıcıyız ve Hollanda toplumunun bir parçasıyız. Yaşadığımız ülkenin gelişmesine katkı sağlamak bizler için bir görevdir. Herkesi kucaklayıp faaliyetlerimizi yapmaya devam edeceğiz. Yaşadığımız kentlerde yerel yönetimlerle ve diğer kuruluşlarla iletişim halinde olmalıyız. Nasipse, faaliyetlerimizle topluma katkı sağlamaya devam edeceğiz."

Açılış programına Hollanda Türk Federasyonu Genel Başkanı Murat Gedik'in yanı sıra HTF İcra üyeleri, Teşkilat Başkanları, Vlaardingen Dayanışma Derneği Yönetim ve Kadın Kolları üyeleri ile Hollanda Yozgatlılar Federasyonu Başkanı Tahsin Özer ve siyasiler de katıldı. Schiedam Belediye Başkan Yardımcısı ve 22 Kasım Hollanda Parlamentosu Milletvekili adayı Doğukan Ergin, açılış programında katılımcılara selamlama konuşması gerçekleştirdi.

Açılış töreninin ardından davetlilere ikramlarda bulunuldu ve katılımcılar arasında sıcak sohbetler gerçekleşti. Vlaardingen Türk Dayanışma Derneği'nin yeni binası, Türk toplumuna daha fazla hizmet sunma ve etkinlikler düzenleme imkanı sağlayacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren ve imla kuralları ile
yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.